Dr. Lars Walén, vedoucí lékař EuroPainClinics Sverige

30. 1. 2017

Vedoucím lékařem nově otevřeného spolupracujícího klinického pracoviště EuroPainClinics Sverige ve Švédsku je špičkový specialista na léčbu bolesti dr. Lars Walén

Dr. Lars Walén je certifikovaný anesteziolog a intenzivista a specialista na léčbu bolesti pro Švédsko, Norsko a Velkou Británii. Jako držitel magisterského titulu v oboru ultrazvukem navigované regionální anestezie a léčby bolesti patří ke skupině předních expertů v oblasti léčby bolesti pomocí intervenčních technik pod rentgenovou a ultrazvukovou kontrolou. Specializuje se na oblast intervenční léčby bolesti se zaměřením na léčebné techniky miniinvazivních a endoskopických výkonů.
Dr. Walén je jedním z předních expertů EuroPainClinics. Jeho rozsáhlé znalosti a profesní zkušenosti představují pro znalostní platformu EuroPainClinics cenné podněty, a to zejména při zavádění systémů optimálních operačních postupů. Působí zároveň jako mezinárodní konzultant interdisciplinárních lékařských týmů v komplikovaných případech spojených s chronickou bolestí zad.
Klinická praxe dr. Waléna zahrnuje mnohaleté působení v nemocnicích Norrlands University Hospital v Umeå a Sunderby Hospital v Luleå a v řadě dalších zdravotnických center, např. v Dánsku, Velké Británii a ve Spojených státech. V letech 2008 až 2009 působil v Shepton Mallet NHS Treatment Centre v Shepton Mallet ve Velké Británii, kde se zabýval zejména anestezií při chirurgických úplných výměnách kolenních a bederních kloubů, dále ortopedickou chirurgií, chirurgií páteře a všeobecnou chirurgií. Kontinuálně se svojí lékařskou profesí se dr. Walén věnuje výzkumu a vzdělávacím aktivitám.
Je členem řady mezinárodních lékařských společností, např. Swedish Association of Anaesthesia and Intensive Care (SFAI), Scandinavian Society of Anaesthesiology and Intensive Care Medicine (SSAI) či European Society of Regional Anaesthesia and Pain Therapy (ESRA).

LW

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Lars Walén společně s Experty EuroPainClinics:
(zleva) Dr. A. Hammond, Dr. M. Hess, MUDr. R. Rapčan