MUDr. Róbert Rapčan o Švédsku, sportu a zdravém životním stylu

20. 9. 2017

Okresní knihovna Dávida Gutgesela v Bardejově ve spolupráci s Klubem slovenských turistů BŠK uspořádala 18. září pro širokou veřejnost “večer s turistikou”, na který přijal pozvání MUDr. Róbert Rapčan, MBA, FIPP. Ve své poutavé přednášce na téma “Vansbrosimningen a žiadny stres” se podělil o zkušenosti ze svého několikaletého pobytu ve Švédsku, kam jej také doposud pravidelně zavádí pracovní povinnosti, a seznámil hosty s aktivitami a sportovními počiny zájmového sdružení EPC Pro Health Team.

Zajímavé vyprávění MUDr. Rapčana doprovázené snímky a fotografiemi umožnilo účastníkům, kteří plně zaplnili prostory knihovny, poznat podrobněji realitu a kouzlo Švédska, vyslechnout si řadu zajímavostí a faktů a seznámit se se zvyklostmi i kuriozitami této severské země.

V další části představil MUDr. Rapčan aktivity sdružení EPC Pro Health Team, které se dlouhodobě zaměřuje na propagaci zdravého životního stylu jako prevence proti bolesti (nejen) zad, a v souvislosti se Švédskem pak zdůraznil letošní červencovou úspěšnou účast týmu na největších švédských závodech v plavání na otevřené vodě Vansbrosimningen 2017. Výprava EPC Pro Health Team se na závodech v konkurenci 7 000 plavců rozhodně neztratila! Závěrečnou část věnoval MUDr. Rapčan nástinu plánů sdružení EPC Pro Health Team pro nejbližší období.

Přednáška MUDr. Rapčana se setkala s velkou pozorností a nadšením přítomných hostů a doslova rozpoutala živou diskusi s řadou otázek, která završila příjemně strávený společný večer.

swe_04s