Servis pro pacienty

Proč k nám přijít?

Klinika miniinvazivní a endoskopické péče léčby zad v Praze se zaměřením na unikátní miniinvazivní a endoskopické techniky na páteři je jediným zařízením tohoto typu v České republice. Jako našemu pacientovi vám nabízíme přesnou, rychlou a efektivní léčbu, která patří k nejmodernějším metodám léčby bolesti a ve světě se běžně provádí již po několik desítek let. Výkony jsou maximálně šetrné a přináší řadu klinických benefitů, v neposlední řadě také rychlejší zotavení a návrat do aktivního života a do zaměstnání.

Komu je léčba určena?

Pacientům s dlouhodobou (chronickou) bolestí zad (trvající tři měsíce a více), kteří nejsou spokojeni s úlevou od bolesti a/nebo nereagují na běžnou léčbu, je-li zdroj bolesti lokalizovatelný intervenčními vyšetřovacími výkony. Pokud jste užívali léky, absolvovali infuze, „kapačky“, fyzioterapii atd. bez významného zlepšení, případně i se zhoršením, nebo pokud jste po klasické operaci/operacích páteře a bolest stále přetrvává, přičemž si přejete zlepšit váš zdravotní stav a kvalitu vašeho každodenního života, neváhejte se na nás obrátit!

Jaký postup můžete očekávat?

Klinika miniinvazivní a endoskopické léčby poskytuje ucelený systém zdravotní péče na jednom místě – od ambulantního ošetření až po operační výkon, což šetří čas pacienta a urychluje celou léčbu. Pacient není nucen vyhledávat další lékaře nebo navštěvovat jiná zařízení. Každému pacientovi je na klinice stanoven přesný a konkrétní léčebný plán (precizní diagnostika a série terapeutických výkonů včetně speciálních stabilizačních funkčních cvičení). Zdravotní stav pacienta monitorujeme po celou dobu léčby s pomocí nejnovějších komunikačních technologií a aplikací.

Co je precizní diagnostika?

Precizní diagnostika zad je základem léčby na všech pracovištích EuroPainClinics. Precizní diagnostikou se přesně odhaluje místo-zdroj bolesti zad. Klinika poskytuje spektrum diagnosticko-prognostických výkonů, které trvají cca 15 až 30 minut a již některé z nich mohou přinést okamžitou úlevu od bolesti.

Kolik stojí léčba na Klinice?

Léčba je na Klinice mininvazivní a endoskopické léčby v Praze plně hrazena  pojišťovnou (VZP, VoZP, OZP, ZP MV a ZP Škoda).

Jak se u nás domluvíte?

Oficiálním jazykem je čeština, slovenština a angličtina. Pokud s námi potřebujete komunikovat v jiném jazyce, kontaktujte nás.

Jakou dokumentaci vzít s sebou do EuroPainClinics?

Přineste s sebou, prosím, následující lékařskou dokumentaci:

  • výsledky vyšetření magnetické rezonance – MRI (ideálně ne starší než 3 měsíce, maximálně však 6 měsíců)
  • výsledky vyšetření počítačovou tomografií (CT) – pokud máte k dispozici
  • celkovou zdravotní zprávu od vašeho odborného lékaře (neurochirurg, neurolog, ortoped, rehabilitační lékař), máte-li k dispozici
  • informace o dalších vašich zdravotních diagnózách, např. kardiologické problémy, voperovaný kardiostimulátor, hypertenze, hypotenze, porucha srážlivosti krve, cukrovka apod.

Jak se mohu objednat na kliniku?

Objednání na vstupní konzultaci je možné výhradně prostřednictvím bezplatné online služby E-konzultace. Věnujte, prosím, pozornost grafickému označení bolesti a podrobnému vyplnění otázek vo formuláři pro co nejpřesnější posouzení vašeho zdravotního stavu specialisty na miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad včetně odeslání výsledků magnetické rezonance (MRI) a vaší další zdravotní dokumentace. O přijetí E-konzultace do našeho systému s dalšími informacemi o způsobu a času jejího vyhodnocení obdržíte obratem automatické potvrzení na vaši e-mailovou adresu.

E-konzultace

Je možné zaslat výsledky lékařských vyšetření elektronicky?

Ano, pouze však v rámci služby E-konzultace, která nabízí možnost informovat se o možnosti léčby miniinvazivními a endoskopickými výkony konzultací se specialisty pracovišť EuroPainClinics. Prostřednictvím této služby je možné odeslat výsledky lékařských vyšetření, snímky MR (magnetická rezonance) páteře a vyplněný informační formulář na webové stránce. Tato služba umožňuje informovat se ještě před vlastní návštěvou kliniky o možnosti léčby zdravotních obtíží, což šetří pacientovi čas a náklady spojené s cestováním na kliniku. Více v sekci E-konzultace.

V jiných případech zdravotnickou dokumentaci či snímky MRI zaslané prostřednictvím e-mailu nebo poštou nepřijímáme.

Omezení provozní doby pracovišti EuroPainClinics Praha během léta (30.7. - 10.8.) »