Specialisté ze Švédska a z EuroPainClinics na semináři sportovní medicíny

10. 4. 2017

K účasti na semináři sportovní medicíny, který se uskutečnil ve dnech 7. a 8. dubna v Košicích, přijali v rámci spolupráce s EuroPainClinics pozvání význační švédští specialisté – mezinárodní ortopedický chirurg a profesor tělovýchovného lékařství prof. Dr. Håkan Alfredson, PhD, a fyzioterapeutičtí specialisté Ulrika Aasa, PhD, RPT, a Björn Aasa, MaSci, RPT. Za EuroPainClicnis vystoupil se svým odborným sdělením MUDr. Róbert Rapčan, FIPP. 

Odborného semináře, který uspořádala nemocnice Nemocnica Košice-Šaca, a.s., 1. súkromá nemocnica, se zúčastnila více než stovka hostů z řad tělovýchovných a rehabilitačních lékařů, ortopedů, internistů a lékařů dalších specializací. Prof. Dr. Alfredson vystoupil na semináři s přednáškou “Ultrasound and Doppler-guided new minimally invasive procedures for Achilles and patellar tendinopathy”, v níž představil nové miniinvazivní postupy při léčbě Achillovy paty a čéšky. Ulrika Aasa se v přednášce “Movement system analysis in sport medicine” zabývala analýzou pohybového systému ve sportovní medicíně.  MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, představil v přednášce “Endoscopic surgery of the intervertebral disc in the lumbar space” pokročilá řešení endoskopického odstranění výhřezů meziobratlových plotének.
V průběhu semináře měli zároveň zástupci EuroPainClinics jedinečnou příležitost k prezentaci odborné činnosti společnosti včetně představení léčebných metod, partnerských pracovišť, vzdělávacích a výzkumných aktivit a k výměně poznatků a zkušeností s lékařskými odborníky z celého Slovenska, České republiky i ze zahraničí.

Robo_Košice

 

 

 

 

 

 

MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, Medial Director EuroPainClinics

mmik photography | www.mmik.sk

prof. Dr. Håkan Alfredson, PhD

mmik photography | www.mmik.sk

Ulrika Aasa, PhD, RPT

(Foto: zdroj Nemocnica Košice-Šaca. a.s.,1. súkromá nemocnica)

Švédské specialisty představujeme v medailoncích

 

Hakan Alfredson

Prof. Dr. Håkan Alfredson, PhD, je mezinárodní ortopedický chirurg a profesor tělovýchovného lékařství, který se více než 30 let věnuje léčbě pacientů se zraněními a úrazy způsobenými při sportu a cvičení, a to včetně vrcholových sportovců. Je jedním z předních světových konzultantů se specializací na léčbu chronické bolesti šlach. V této oblasti prováděl ve spolupráci s univerzitou v Umeå několikaletý výzkum, který přinesl významné výsledky ve vývoji nových léčebných postupů, především při léčbě chronické bolesti Achillovy šlachy, čéšky a dalších typů šlach. Odbornou specializaci v oboru ultrazvukové technologie získal prof. Alfredson na klinice Mayo Clinic v USA. Jako hlavní řečník se účastní řady mezinárodních odborných konferencí a seminářů a věnuje se intenzivní publikační činnosti, která zahrnuje více než 150 odborných prací. Působil jako lékař švédského národního hokejového juniorského týmu a lékař profesionálního hokejového týmu Färjestad BK.


Ulrika Aasa
Ulrika Aasa, PhD
, RPT, je docentkou Katedry komunitní medicíny a rehabilitace na univerzitě v Umeå, kde přednáší obor fyzioterapie. Vede kurzy diagnostiky a hodnocení poškození a poruch pohybového ústrojí, zabývá se pohybovými modely a svalovou nerovnováhou a přednáší o  rehabilitaci pacientů s nociceptivní bolestí. Je autorkou více než 20 výzkumných prací. V roce 2015 získala za svoji výzkumnou činnost cenu “JOSPT 2015 Excellence in Research” odborného časopisu Journal of Ortopaedic and Sports Physical Therapy v kategorii vědeckých ocenění.

 


 

Aasa BjornBjörn Aasa, MaSci, RPT, je certifikovaný fyzioterapeut se specializací na bolest pohybového aparátu. V oboru fyzioterapie získal titul Master of Science na univerzitě v Umeå. V rámci doktorandského studia se jako člen univerzitního výzkumného týmu podílí na řadě vědeckých projektů a klinických studií, např. na téma rehabilitace pacientů s nociceptivní mechanickou bolestí dolní části zad, důležitosti motorické kontroly a kontroly pohybu při vyhodnocování a rehabilitaci u pacientů s poruchami pohybového aparátu či vztahem mezi fyzickou aktivitou a kapacitou a muskuloskeletální bolestí. V roce 2015 získal cenu “JOSPT 2015 Excellence in Research” odborného časopisu Journal of Ortopaedic and Sports Physical Therapy v kategorii vědeckých ocenění. Dlouhodobě se věnuje výuce manuální ortopedické terapie a poruch pohybového aparátu. V letech 2009 až 2015 byl prezidentem švédské organizace Swedish Orthopaedic Manual Therapy Organisation.


pozvanka_02a