Georg Michael Hess, M.D.

doc02

Dr. G. Michael Hess je mezinárodní specialista v oborech ortopedická chirurgie a specialista na miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad. Profesní zkušenosti Dr. Hesse významně obohacují znalostní platformu EuroPainClinics o inovativní pohledy na metody a techniky v oblasti miniinvazivní a endoskopické chirurgie páteře a intervenční léčby bolesti. Jako instruktor v oblasti ortopedické chirurgie a pokročilých miniinvazivních technik na páteři působí zejména na mezinárodní lékařské půdě. Je vedoucím lékařem spolupracujícího pracoviště EuroPainClinics v Mnichově.

PROFESNÍ DRÁHA A VZDĚLÁNÍ

Dr. Hess působil v řadě prestižních klinických zařízení v Německu, Švýcarsku či Kanadě (ortopedická klinika Marienkrankenhaus v Düsseldorfu, Centre for Bone and Joint Surgery ve Sv. Mořici, Centrum pro léčbu páteře – Orthopödische Klinik v Mnichově, Univerzitní nemocnice Québec, OCM- Orthopödische Chirurgie v Mnichově, či Beta-Klinik v Bonnu). Více než deset let se dr. Hess specializuje na pokročilé endoskopické výkony na páteři, kde disponuje excelentními zkušenostmi v technických a terapeutických postupech (endoskopické diskektomie, intradiskální terapie, radiofrekvenční denervace, vertebroplastika apod). S více než 1 500 úspěšně provedenými endoskopickými operacemi se dr. Hess řadí mezi nejzkušenější endoskopické operatéry. Ve své praxi se zaměřuje dále na miniinvazivní techniky v oblasti krční, hrudní a bederní páteře.

ČLENSTVÍ

Dr. Hess je členem řady mezinárodních společností. V letech 2006 až 2015 byl prezidentem German Interventional Spine Society (Německá společnost pro intervenční léčbu páteře). Je členem Spine Intervention Society (SIS), British Pain Society a zakládajícím členem World Federation od Minimal Invasive Spine Surgery and Techniques Societies (Světové federace miniinvazivních chirurgických technik na páteři). Od roku 2003 je Master Instruktorem mezinárodní Společnosti pro intervenční léčbu bolesti (Spine Intervention Society, SIS) ve Spojených státech a Evropě a je spoluorganizátorem evropských workshopů SIS v Amsterodamu.

VÝZKUM, PUBLIKACE A PROFESIONÁLNÍ AKTIVITY

Lékařská praxe dr. Hesse je spojena s bohatou prezentační a edukační činností. Je autorem více než stovky odborných prezentací a přednášek, dále autorem a spoluautorem odborných článků a studií v evropských a světových odborných periodicích. Zastává funkci recenzenta prestižního odborného časopisu “Pain Medicine”.

ZÁJMY

Dr. Michael Hess věnuje volné chvíle rodině a sportovním aktivitám.