MUDr. Róbert Rapčan, Ph.D., MBA, FIPP

doc

MUDr. Róbert Rapčan, Ph.D., MBA, FIPP, je přední evropský specialista pro miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad certifikovaný ve Švédsku, Velké Británii, na Slovensku a v České republice a medicínský ředitel pracovišť EuroPainClinics. MUDr. Rapčan dlouhodobě rozvíjí trend implementace miniinvazivních a endoskopických technik a nejnovějších medicínských technologií do klinické praxe pracovišť EuroPainClinics a jako odborný medicínský garant se podílí na jejich kontinuálním rozvoji na tuzemské a mezinárodní úrovni. MUDr. Rapčan je od roku 2013 držitelem prestižní mezinárodní certifikace FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice) instituce World Institute of Pain (WIP). Od roku 2016 je jmenován do renomované funkce FIPP Examiner – examinátor mezinárodních zkoušek FIPP. Je vedoucím lékařem  pracoviště EuroPainClinics v Bardejově ve Slovenské republice.

PROFESNÍ DRÁHA A VZDĚLÁNÍ

Profesní dráha MUDr. Rapčana je spojena s mnohaletou působností v řadě významných klinických pracovišť, kde zastával vícero klíčových pozic. Více než 16 let působil ve Švédsku, především v univerzitní nemocnici Norrland v Umeå a General Hospital Hudiksvall. V letech 2005 až 2010 byl vedoucím lékařem oddělení anesteziologie a intervenční léčby bolesti v United Kingdom Specialist Hospital ve Velké Británii. V období 2008 až 2010 zastával funkci lékařského ředitele nemocnice Shepton Mallet Treatment Centre, kde se podílel na implementaci inovačních systémů integrované lékařské péče.

ČLENSTVÍ

MUDr. Rapčan je zakládajícím členem a prezidentem Slovenské intervenční společnosti pro léčbu bolesti (SIA). Je členem národních a mezinárodních odborných společností jako Spine Intervention Society (SIS), World Institute of Pain (WIP), International Neuromodulation Society (INS), Slovenské společnosti pro studium a léčbu bolesti (SSSLB), Europien Society of Regional Anaesthesia (ESRA), Slovenské společnosti pro studium a léčbu bolesti a Polské společnosti intervenční léčby bolesti. Od května 2016 je instruktorem a examinátorem mezinárodních zkoušek Fellow of Interventional Pain Practice (FIPP).

VÝZKUM, PUBLIKACE A PROFESIONÁLNÍ AKTIVITY

MUDr. Rapčan je autorem a spoluautorem více než dvou desítek odborných článků vydaných v zahraničních odborných periodicích. Jako organizátor, spoluorganizátor a aktivní přednášející se pravidelně účastní tuzemských a mezinárodních kongresů a sympozií. Zastává funkci recenzenta odborného časopisu „Pain Ukraine“.

ZÁJMY

Ve volném čase se MUDr. Rapčan věnuje svojí rodině a sportu – především cyklistice, plavání, běhu a triatlonu. Jeho koníčkem jsou také bojová umění.