XXIV. Slovenské dialógy o bolesti s aktivní účastí EuroPainClinics

10. 6. 2016

Středoslovenské Bojnice se ve dnech 10. – 11. června stávají hostitelem prestižního lékařského kongresu Slovenské dialógy o bolesti, kde se v rámci odborného programu představí také lékařští specialisté EuroPainClinics.

Hlavním tématem kongresu, který pořádá Slovenská společnost pre štúdium a liečbu bolesti (SSČLB), je akutní a chronická bolest, na nějž navazuje tématika intevenční algeziologie a paliativní medicíny. Jeho záměrem je společné setkání odborné lékařské veřenosti, na kterém mohou být aktivní formou předány aktuální poznatky daných oborů s cílem jejich využití v každodenní praxi. Kongres je akreditován Slovenskou akreditační radou pro kontinuální medicínské vzdělávání (SACCME).

Tematický blok Intervenční algeziologie proběhne za významné podpory EuroPainClinics jako jednoho z edukačních garantů, a jeho předsedajícími jsou doc. MUDr. Igor Martuliak, PhD., a Medical Director EuroPainClinics MUDr. Róbert Rapčan, FIPP. Hlavní odborná sdělení na tuto problematiku přednesou naši přední specialisté – MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, (Endoscopic facet denervation – inicial experience), MUDr. Michal Venglarčík, PhD., (Možnosti intervenčnej algeziológie v liečbe cervikálnych vertebrogénnych syndrómov) a MUDr. Martin Griger (Komplexné možnosti pri riešení radikulárnej bolesti na alegeziologickom pracovisku). Vzdělávací program ukončí společné diskusní forum algeziologů.

Pořadatel se koncepcí kongresu zároveň připojuje k odkazu a aktivitám mezinárodních společností IASP (International Association for the Study of Pain) a EFIC (European Pain Federation), které vyhlásily rok 2016 rokem Boje proti bolesti kloubů. K tomuto odkazu se hlásíme také v EuroPainClinics.