Klinika miniinvazivní a endoskopické léčby zad – Vítejte v EuroPainClinics!

Klinika miniinvazivní a endoskopické léčby zad je vysoce specializované zdravotnické pracoviště poskytující precizní diagnostiku a léčbu chronické bolesti zad nejčastěji spojené s bolestí bederní páteře v důsledku výhřezu meziobratlové ploténky.

Při léčbě chronické bolesti zad využíváme široké spektrum miniinvazivních a endoskopických výkonů. Jedná se o unikátní perkutánní endoskopické výkony pod kontrolou rentgenu a videonavigace, které jsou spojeny s řadou významných klinických přínosů. Svým specifickým zaměřením jsme v současnosti jediným klinickým zařízením tohoto typu v České republice.

V provozu jsou dvě specializovaná pracoviště Kliniky miniinvazivní a endoskopické léčby zad v Praze a v Brně.

Hlavním přínosem naší kliniky je ucelený systém zdravotní péče poskytované na jednom místě – od ambulantního ošetření až po operační výkon, což šetří čas pacienta a urychluje léčebný proces. Pro každého pacienta navrhujeme přesný a konkrétní léčebný plán zahrnující detailní diagnostiku a sérii terapeutických výkonů včetně speciálních stabilizačních cvičení a režimových opatření po zákroku. Po celou dobu léčby s pomocí nejnovějších komunikačních technologií a aplikací kontinuálně sledujeme zdravotní stav pacienta.

Léčba je dostupná pacientům prostřednictvím úhrad z veřejného zdravotního pojištění – pracoviště Praha: pojišťovny VZP (111), VoZP (201), OZP (207),  ZP MV (211) a ZP Škoda (209) a pracoviště Brno: VZP (111).

Léčbu zajišťují specialisté na miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad s mezinárodní lékařskou certifikací FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice) udělovanou světovou organizací World Institut of Pain. Špičkovou odbornost a zkušenosti potvrzuje více než 2 000 úspěšně provedených endoskopických operací, které řadí pracoviště EuroPainClinics mezi přední lídry v této oblasti léčby v Evropské unii.

Přidaná hodnota pro pacienta s bolestí zad – ucelená péče o pacienta na jednom místě:

  • šetří čas a náklady spojené s opakovanými návštěvami a cestováním
  • bez rizika ztráty informací o zdravotním stavu z předchozích vyšetření
  • péče pro pacienty před i po operaci páteře
  • přesná, časově optimální a efektivní léčba
  • zkrácení doby léčby a rychlejší návrat ke každodenním činnostem
  • unikátní miniinvazivní a endoskopické zákroky maximálně šetrné k pacientovi
  • minimalizace možnosti návratu bolestivého stavu
  • zákroky nevyžadují hospitalizaci
  • rychlejší rekonvalescence
  • profesionální kvalita péče garantovaná experty s mezinárodní certifikací FIPP

Provozovatel zdravotnického zařízení je:
EuroPainClinics Praha s.r.o., Antala Staška 1859/34, 140 00  Praha 4 – Krč, IČO: 248 53 691 (pracoviště Praha)
EuroPainClinics Brno s.r.o., Antala Staška 1859/34, 140 00  Praha 4-Krč, IČO: 24152251 (pracoviště Brno)