Nordenskiöldsloppet – výzva v běžeckém lyžování za polárním kruhem

MUDr. Miroslav Buriánek, MBA, předseda představenstva EPC Health Invest SE, vystartuje v sobotu 28.3.2020 v 6.00 hodin na trati nejdelších závodů v běžeckém lyžování na světě – 220 km dlouhého Nordenskiöldsloppet z Purkijar do Jokkmokk!

Nejdelší lyžařské závody na světě za švédským polárním kruhem mají svoji historii datovanou od roku 1884, kdy polární badatel Adolf Erik Nordenskiöld se svým týmem absolvoval neuvěřitelně dlouhou trasu na běžkách v rámci své polární expedice.

Závody jsou pro profesionály, tak pro amatéry. Maximální časový limit příjezdu do cíle je 30 hodin. Náš kolega Mirek Buriánek se vedle své práce aktuálně věnuje v těchto dnech i tvrdému tréninku. Pravidelně trénuje na skialpech, běžkách a pro zvýšení rychlostních parametrů i za svým psím spřežením. Všichni mu srdečně držíme palce.

Na fotografiích nabízíme pár záběrů z jeho tréninků v Krkonoších. Stanislav Holienčík, reprezentační trenér slovenského běžeckého lyžování, radí Mirkovi s tréninkem a zároveň, což je velmi důležité – připravuje Mirkovi jeho tři páry závodních lyží pro různé teploty a podmínky.


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace