Dr. Anthony Hammond, FRCP

revmatolog, specialista na miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad

Dr. Anthony Hammond je mezinárodní odborník v oboru revmatologie a specialista na léčbu bolesti. Jeho klinická praxe zahrnuje působnost v prestižních britských klinických zařízeních, např. Frenchay Hospital a Ham Green Hospital v Bristolu, v The Royal United Hospital and Royal National Hospital for Rheumatic Diseases v Bathu a ve Whipps Cross Hospital v Londýně. Dr. Hammond je předsedou představenstva v The Kent Institute of Medicine and Surgery (KIMS) v Kentu a jako revmatolog působí v The Horder Centre of Arthitis, v Crowborough ve Velké Británii.

Paralelně s lékařskou praxí a výzkumnou činností, kde se dr. Hammond zabývá zejména biologickou imunologickou terapií revmatické artritidy a artritických zánětů, je jeho zájmem intervenční léčba bolesti. V této oblasti se zaměřuje na miniinvazivní a endoskopické techniky léčby bolesti páteře, zabývá se také léčbou bolesti krční páteře včetně syndromu Whiplash a léčbou kloubů a měkkých tkání. Dr. Hammond je členem Spine Intervention Society (SIS) pro Evropu, Střední Východ a Asii a instruktorem kurzů SIS. Jako instruktor vede vzdělávací kurzy intervenčních technik pro London Pain Forum, Birmingham Pain Course, Aberdeen University Pain Course a další organizace. Dr. Hammond je autorem či spoluautorem několika desítek odborných článků a studií se zaměřením na revmatologickou léčbu a efektivní chirurgické techniky na páteři. Je pravidelným účastníkem a řečníkem mnoha mezinárodních kongresů a sympozií.

Členství

  • Spine Intervention Society (SIS)
  • The London Pain Forum (zakládající člen)
  • The Royal Society of Medicine (v r. 1996 zvolen královským lékařským kolegiem do prestižní pozice Fellow of the Royal College (FRCP))
  • The British Medical Association
  • The British Society for Rheumatology
  • The Royal Society of Medicine
  • Independent Doctors Federations
Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace