První úspěšný rok EuroPainClinics Hradec Králové

V těchto dnech si připomínáme první výročí otevření specializovaného pracoviště EuroPainClinics v Hradci Králové, čímž byla umožněna dostupnost specializované zdravotní péče při léčbě chronické i akutní bolesti zad pacientům Královéhradeckého kraje a dalšího okolí. 

EuroPainClinics Hradec Králové se nachází v městské části Hradec Králové-Věkoše a svůj provoz v ambulantním režimu zahájilo dne 14. září 2020. Specializací pracoviště je léčba bolesti zad, primárně bederní páteře v souvislosti s kořenovým neboli radikulárním syndromem. Mezi jeho nejčastější příčiny patří (až v 90 %) výhřezy meziobratlových plotének a dále syndrom selhání operační léčby (FBSS-failed back surgery syndrom). Diagnóza kořenového syndromu se týká pacientů, kteří doposud nepodstoupili operační zákrok, stejně jako pacientů po již absolvované operaci či opakovaných operacích páteře.

Při léčbě je využíváno široké spektrum diagnostických a miniinvazivních terapeutických výkonů. Základem úspěšné léčby je precizní diagnostika bolesti zad, která s využitím řady intervenčních testů umožňuje nalézt hlavní zdroj či zdroje bolesti a následně stanovit nejoptimálnější způsob ošetření daných struktur (nervové kořeny, meziobratlové ploténky, meziobratlové (fazetové) klouby a SI kloub) dalším vhodným typem miniinvazivního výkonu. 

PŘEHLED POSKYTOVANÝCH VÝKONŮ:

Diagnostické výkony – realizované v rámci precizní diagnostiky bolesti zad při vstupním vyšetření, pod kontrolou RTG C-ramene, s cílem přesné lokalizace a určení zdroje bolesti
Miniinvazivní terapeutické výkony – ošetřující konkrétní indikovanou problematiku (v ambulantním režimu)

Endoskopické výkony (výkony poskytují pracoviště EuroPainClinics Praha a Brno) – pokročilé operační zákroky na páteři/ ploténkách a v epidurálním prostoru (operační sál)

LÉČBA BOLESTI KLOUBŮ A KLOUBNÍCH SPOJENÍ:

Miniinvazivní denervační výkony v případě bolesti kolenního kloubu – více zde
Regenerativní léčba RTG navigovanou autologní (tělu vlastní) plazmou – více zde

EUROPAINCLINICS FYZIO HRADEC KRÁLOVÉ

Výhodou pracoviště je vysoce kvalitní fyzioterapeutická péče, kterou zajišťuje sesterská pobočka EuroPainClinics Fyzio Hradec Králové. Fyzioterapie, vychází z moderních fyzioterapeutických českých a zahraničních škol, je v EuroPainClinics pojímána nikoliv pouze jako navazující péče pacienta po zákroku, ale především jako preventivní aktivita pro zlepšení kondice pacienta před zahájením léčby, či jako doplněk v jejím průběhu, s cílem dosažení co nejlepšího efektu při léčbě bolesti. 

KDO VÁS LÉČÍ
Lékařský tým EuroPainClinics pod vedením MUDr. Róberta Rapčana, PhD, MBA, FIPP, medicínského ředitele EuroPainClinics

MUDr. Michal Matias – vedoucí lékař, specialista na miniinvazivní a endoskopickou léčbu

MUDr. Robert Šachl – specialista na miniinvazivní léčbu

KDE NÁS NAJDETE

Sídlíme na adrese Jana Černého 545/48, Hradec Králové-Věkoše, v budově RAAL TRANS a.s. (červeno-šedá budova, 2. patro)

JAK SE OBJEDNAT

Pro objednání na pracoviště slouží bezplatná služba E-konzultace. Jejím prostřednictvím se pacient nejprve předem informuje o možnosti léčby miniinvazivními a endoskopickými výkony k jeho zdravotním obtížím. Na základě E-konzultace probíhá předběžné lékařské posouzení vhodnosti léčby a je-li vyhodnocení kladné, pacient je kontaktován k domluvě termínu vstupního vyšetření.
Informace o průběhu služby E-konzultace krok za krokem

Péče je hrazena zdravotními pojišťovnami OZP, VoZP, ČPZP, ZP MV, RBP a ZP Škoda. K vstupnímu vyšetření není potřeba žádanka od praktického či odborného lékaře. 

Čtěte také:
Co je potřeba k vstupnímu vyšetření
Jak probíhá vstupní vyšetření
Jak probíhá endoskopický výkon
Období rekonvalescence
Úhrady pojišťoven
Výhody výkonů
Kontraindikace k léčbě
Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace