Sportovní triumf MUDr. Miroslava Buriánka v Holandsku

Zkušený závodnický matador a kmenový člen zájmového sdružení člen EPC ProHealth Team MUDr. Miroslav Buriánek dne 14. září úspěšně absolvoval Ironman Almere-Amsterodam, nejstarší závod Ironman na starém kontinentě. Obdivuhodná houževnatost a plné sportovní nasazení mu vyneslo zasloužené sportovní vavříny!

Závod Iron Man je zařazen do série závodů v dlouhém triatlonu Challenge Family a zahrnuje disciplíny plavání na 3,8 km, cyklistiku na 180 km a 42 km běh. 

Úvodní disciplína plavání proběhla v příjemné, osmnácti stupňové teplotě vody jezera Weerwater, kterou Mirek Buriánek absolvoval za 1:23 hod. Trať druhé disciplíny nebyla náročná co do profilu, ale pro její nekonečně dlouhé roviny mezi větrnými elektrárnami a pastvinami. Jedna z téměř na mapě rovných částí měla 25 km. Rovinky o délce 5až 10 km pak byly běžnou součástí dvou okruhů o délce 90 km. Nemusíme připomínat, jak je Holandsko větrné:). Na trati kola strávil Mirek celkem 5:40 hod (průměr 32 km/hod). 

Závěrečný běh, který byl vyměřen jako 6x 7 km okruh okolo jezera Weerwater, byl už především jen bojem vůle než fyzické připravenosti:). Přes krizi mezi osmnáctým a třicátým kilometrem, kdy se náš borec dle svých pocitů doslova propadal do „pekla” dějin, zvládl úspěšně dokončit maraton za 4:12 hod.

Celkový čas 11:24 hodin se tak stal jeho splněným snem. Otázkou zůstává, zda ještě někdy chce toto absolvovat? 🙂

Gratulujeme ke skvělému výkonu a jednoznačně palec nahoru!


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace