Fyzioterapeutický workshop Björna Aasy proběhl v Bardejově

16. 6. 2017

Začátkem června jsme v EuroPainClinics v Bardejově opět přivítali vzácného hosta, švédského fyzioterapeutického specialistu Björna Aasu, MaSci., RPT, který zde vedl dvoudenní praktický workshop pro slovenské a české lékaře na téma analýzy teoretického pozadí pohybové dysfunkce. Mimo řady teoretických poznatků měli účastníci příležitost individuálního zapojení do konkrétních situací. V průběhu workshopu bylo individuálně vyšetřeno 14 pacientů s různými typy pohybových obtíží v různých stadiích, u nichž Björn Aasa demonstroval přesné diagnostické výkony včetně stanovení zdravotní indikace a doporučení konkrétní léčby v podobě konkrétních ukázek a nácviku terapeutických cviků na místě. Workshop se setkal s velmi aktivním zájmem přítomných lékařů, pro které tato forma dalšího vzdělávání přinesla řadu podnětů pro jejich další praxi a stejně tak i s pozitivním ohlasem vyšetřených pacientů, přičemž někteří z nich zaznamenali úlevu od bolesti již po proceduře.

V EuroPainClinics dbáme na komplexní přístup v léčbě pacienta a jsme potěšeni, že díky naší spolupráci se švédskými odborníky můžeme pacientům nabídnout další řešení formou fyzioterapeutické léčby.

Bjorn_I

Bojrn_II

 

 

 

 

 

 

Bjorn_III

Aasa Bjorn

Björn Aasa, MaSci, RPT, je certifikovaný fyzioterapeut se specializací na bolest pohybového aparátu. V oboru fyzioterapie získal titul Master of Science na univerzitě v Umeå. V rámci doktorandského studia se jako člen univerzitního výzkumného týmu podílí na řadě vědeckých projektů a klinických studií, např. na téma rehabilitace pacientů s nociceptivní mechanickou bolestí dolní části zad, důležitosti motorické kontroly a kontroly pohybu při vyhodnocování a rehabilitaci u pacientů s poruchami pohybového aparátu či vztahem mezi fyzickou aktivitou a kapacitou a muskuloskeletální bolestí. V roce 2015 získal cenu “JOSPT 2015 Excellence in Research” odborného časopisu Journal of Ortopaedic and Sports Physical Therapy v kategorii vědeckých ocenění. Dlouhodobě se věnuje výuce manuální ortopedické terapie a poruch pohybového aparátu. V letech 2009 až 2015 byl prezidentem švédské organizace Swedish Orthopaedic Manual Therapy Organisation.