Blokáda mediálních ramének

Diagnostický výkon se provádí v případě podezření, že bolest vychází z meziobratlových neboli facetových kloubů. Jedná se o drobné klouby spojující obratle páteře. Každý kloub inervován (inervace=zásobování nervovými vlákny) malým nervem – mediálním raménkem, který umožňuje vnímání bolesti z těchto kloubů. Bolest se obvykle projevuje jako ostrá při záklonu zad, možné jsou křeče. V předklonu dochází k úlevě.

Jak výkon probíhá?

Mediální raménka zablokujeme vpíchnutím znecitlivujícího léku do jejich blízkosti, abychom zjistili, zda jsou zdrojem bolesti.

Diagnostický zákrok není až na malé píchnutí bolestivý a již ten může ulevit od bolesti na delší dobu.

  • Ambulantní zákrok
  • Délka trvání do 20 minut
  • Bez lokální anestezie

Obecné praktické informace k diagnostickému výkonu

V případě potřeby následné terapie přistupujeme k dalším miniinvazivním a endoskopickým výkonům.

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace