Tepelná radiofrekvence páteře

Výkon je vhodný pro léčbu bolesti vycházející z meziobratlových kloubů, meziobratlové ploténky a SI kloubu.  Prostřednictvím elektrického proudu, který na konci jehly vygeneruje vysokou teplotu, dochází k termokoagulaci nervového zakončení v požadovaném místě. Cílem tzv. radiofrekvenční termoablace je prodloužení úlevy získané blokádou mediálních ramének nebo injekčním podáním léčiva k meziobratlovému (fazetovému) kloubu.

Jak výkon probíhá?

Tepelná radiofrekvence neboli radiofrekvenční tepelná ablace je zákrok, při kterém se v lokální anestezii aplikuje elektrodou ve tvaru jehly k postižené tkáni elektrický proud o frekvenci rádiových vln. To vede k vytvoření poměrně vysoké teploty (80 až 85 °C) na odizolovaném hrotu elektrody, která zničí cílový nerv. Tím se přeruší přenos bolesti od postiženého kloubu do mozku. Tato technika nezlepšuje stav samotného kloubu, proto je vhodné doplnit ji fyzioterapií.

  • Ambulantní zákrok pod přesnou, bezpečnou a cílenou kontrolou RTG s C-ramenem
  • V lokální anestezii
  • Délka trvání výkonu cca 30 minut

V případě potřeby následné terapie přistupujeme k dalším terapeutickým výkonům.

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace