Mychajlo Zakharchenko

MUDr.

Specialista na miniinvazivní léčbu zad

MUDr. Mychajlo Zakharchenko je atestovaný anesteziolog-intenzivista a držitel evropského certifikátu v intenzivní péči (European Diploma in Intenzive Care Medicine, EDIC).

MUDr. Zakharchenko absolvoval lékařská studia na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jako lékař-specialista na miniinvazivní léčbu zad působí na pracovišti EuroPainClinics Praha. Od roku 2006 doposud pracuje také na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LFUK a VFN Praha. Disponuje rozsáhlými pracovními zkušenostmi i z řady jiných státních a privátních nemocničních zařízení.

MUDr. Zakharchenko se dlouhodobě zabývá výzkumnou činností, podílí se na klinických studiích KARIM 1. LFUK a mezinárodních projektech. Je autorem a spoluautorem řady odborných publikací v zahraničních lékařských časopisech. Výsledky své vědecké práce opakovaně prezentoval na tuzemských i zahraničních kongresech.

Paralelně s klinickou praxí se MUDr. Zakharchenko pravidelně věnuje pedagogické činnosti při výuce studentů medicíny, mladších lékařů a středního zdravotnického personálu. Přednášel mj. na atestačních kurzech pořádaných KARIM 1. LFUK a vzdělávacích akcích České lékařské komory (ČLK).

Členství:

  • ČSARIM – Česká společnost anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny
  • ČSIM – Česká společnost intenzivní medicíny
  • ESICM – European Society of Intensive Care Medicine