Pooperační režim a rekonvalescence

Cílem miniinvazivní a endoskopické léčby zad na pracovištích EuroPainClinics je dosažení úlevy od bolesti jejím odstraněním nebo snížením její intenzity, která může vést k zlepšení kvality života pacienta. Vaše aktivní spolupráce výrazně napomůže rychlejšímu zotavení a k úspěšnému průběhu léčby.

Po výkonu vás lékař poučí o doporučeních pooperačního režimu tak, aby proces rekonvalescence proběh hladce a v co nejkratší době. Obdržíte informační brožuru Průvodce pacienta po endoskopickém výkonu s orientačním plánem pohybových opatření a doporučeními pro výkon každodenních úkonů a činností.

  • První 2-3 dny po výkonu je doporučen maximální klid na lůžku, s omezeným sezením a stáním.
  • Od 7. dne po operaci zahajuje pacient pooperační režim s pohybovými doporučeními, cvičením a fyzioterapií.

Kdy je po výkonu možný návrat ke každodenním činnostem a do zaměstnání?

Jedná se o velmi individuální dobu, která se odvíjí od celé řady aspektů, aktuálního zdravotního stavu, procesu hojení měkkých tkání, celkové fyzické i psychické kondice apod. Obecně jde o dobu v rozmezí od 4 až 6 týdnů od endoskopického výkonu.

Pokud v průběhu rekonvalescence budete pociťovat zhoršení vašeho zdravotního stavu či nastanou-li případné komplikace, neprodleně kontaktujte vašeho ošetřujícího lékaře či sestru příslušného pracoviště.

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace