Kořenová blokáda pod RTG kontrolou

Kořeny míšních nervů jsou nejčastěji vystaveny útlaku či mechanickému dráždění při výhřezu meziobratlové ploténky či zúžení epidurálního prostoru.
Bolest se projevuje souborem příznaků označovaná jako kořenová (radikulární) bolest s typickým šířením z dolní části zad do dolní končetiny. Může být dále projevem akutní bolesti zad v důsledku ischias.

Jak výkon probíhá?

Vpíchnutím lokálního anestetika do blízkosti míšních nervů zjistíme, zda je daný nerv zdrojem bolesti. Účinná látka zároveň působí proti zánětu nervu, což může vést ke snížení nebo i úplnému odstranění bolesti.

  • Ambulantní výkon
  • Délka trvání do 20 minut
  • Bez lokální anestezie

Obecné praktické informace k diagnostickému výkonu

V případě potřeby následné terapie přistupujeme k dalším miniinvazivním a endoskopickým výkonům.

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace