Provokační diskografie

Diagnostický výkon se provádí k potvrzení či vyvrácení diagnózy, že bolest způsobuje poškozená meziobratlová ploténka. Při poškození ploténky se její vnitřní část tlačí ven a může dráždit míšní nervy. Typicky je spojená s činnostmi, které zvyšují tlak na její vnitřní jádro, jako je sezení, předklon, kašel nebo kýchání. Bolest vycházející z ploténky může doprovázet bolest dolních končetin způsobená drážděním okolních nervů, především při sezení, vstávání nebo chůzi. Bolest zad je všeobecně trvalá, každodenní, na rozdíl od kořenové bolesti, která je proměnlivá.

Jak výkon probíhá?

K okraji ploténky zavedeme vodicí jehlu, skrze kterou zavedeme další „diskografickou‟ jehlu vstupující do samotné ploténky, a vstříkneme pod tlakem kontrastní látku. To nám umožní zobrazit její strukturu. Tento úkon u pacienta vyvolá bolest, díky čemuž je pak schopen potvrdit či vyvrátit, že jde právě o ten typ bolesti, který ho dlouhodobě trápí.

  • Ambulantní zákrok
  • Délka trvání do 20 minut
  • Bez lokální anestezie

Obecné praktické informace k diagnostickému výkonu

V případě potřeby následné terapie přistupujeme k dalším miniinvazivním a endoskopickým výkonům.

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace