Jitka Skálová

MUDr.

Specialista na miniinvazivní léčbu zad

MUDr. Jitka Skálová je atestována v oboru anesteziologie a intenzivní medicína. Paralelně se svojí specializací se dlouhodobě zabývá léčbou bolesti. Od dubna 2024 je lékařkou Kliniky miniinvazivní léčby zad EuroPainClinics Olomouc.

MUDr. Jitka Skálová absolvovala studia na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2009 působí na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Olomouc a od roku 2021 je lékařkou Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. V rámci svojí profesní specializace se věnuje veškerým specializovaným úkonům a invazivním zákrokům v oblasti anesteziologie a intenzivní medicíny včetně spinální a epidurální anestezie, regionální anestezie a dalším.

Je členkou řady pracovních skupin jako například Sekce simulační medicíny, Sekce ultrazvukových metod, Sekce pro zajištění dýchacích cest a další, zaměřuje se na publikační a přednáškovou činnost a působí jako pedagožka na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Členství v odborných společnostech:

  • Česká společnost anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny
  • The European Society of Anesthesiology
  • The World Federation of Societies of Anesthesiologists