Peter Vašek

MUDr.

Specialista na miniinvazivní léčbu zad

MUDr. Peter Vašek je lékařem-specialistou Kliniky miniinvazivní a endoskopické léčby zad EuroPainClinics Brno.

Lékařská studia absolvoval na Lékařské fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a na II. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, která zakončil atestační zkouškou z oboru anesteziologie a intenzivní medicína. Souběžně se svojí specializací se dlouhodobě věnuje oboru intervenční algeziologie (intervenční léčby bolesti).

V rámci svojí klinické praxe působil v řadě nemocničních a klinických zařízení. Rozsáhlé zkušenosti získal ve Fakultní nemocnici Motol Praha, kde se věnoval poskytování specializované anesteziologické a intenzivní péči při operačních výkonech v mnohých oblastech, mimo všeobecné chirurgie například neurochirurgie, kardiochirurgie, ortopedie, spondylochirurgie a dalších. Byl členem transplantačního týmu při transplantacích plic a věnoval se následné péči o pacienta po transplantačním výkonu, zabýval se komplexním managementem polytraumatizovaného pacienta a resuscitační a intenzivní péčí o pacienty v kritickém stavu. Disponuje významnými zkušenostmi s USG navigovanými technikami regionální anestezie a dále také s technikami ECMO a dalšími technikami náhrady orgánových funkcí.

MUDr. Vašek působí také jako konziliární lékař na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. 

Odborná členství:

  • Česká lékařská komora
  • Slovenská spoločnosť anesteziológie a intenzívnej medicíny
  • Slovenská spoločnosť regionálnej anestézie (SKARA) 

Klinická praxe:

  • Premiere Clinic Praha, Klinika plastické a estetické chirurgie
  • Fakultní nemocnice Motol, Praha
  • Onkologický ústav sv. Alžběty, Bratislava
  • Nemocnice s poliklinikou, Prievidza