Radiofrekvenční denervace SI kloubu

Výkon je prováděn u pacientů s bolesti dolních zad, případně i dolních končetin, jejíž příčinou je dysfunkce SI kloubu. Šetrný ambulantní výkon je zaměřen na přerušení vedení a vnímání bolesti z postižené struktury.

Jak výkon probíhá?

Výkon je vhodný pro léčbu bolesti vycházející z SI kloubu a meziobratlových (facetových) kloubů. V lokální anestezii se zavede speciální jehla do vhodné lokalizace, následně prostřednictvím radiofrekvenčního elektrického proudu, který na konci jehly vygeneruje vysokou teplotu, dochází k termokoagulaci nervového zakončení v požadovaném místě. Tím je přerušeno vedení bolesti mezi SI kloubem a nervovým systémem, a tedy i její vnímání.

Cílem radiofrekvenční termoablace je prodloužení úlevy získané blokádou injekčním podáním léčiva k SI kloubu.

  • Ambulantní výkon pod přesnou, bezpečnou a cílenou kontrolou RTG s C-ramenem
  • V lokální anestezii
  • Délka trvání výkonu cca 30 minut

Obecné praktické informace k diagnostickému výkonu

V případě potřeby následné terapie přistupujeme k dalším terapeutickým výkonům:

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace