Jan Farkaš

MUDr., FIPP

Specialista na miniinvazivní léčbu zad

MUDr. Jan Farkaš, FIPP, je atestovaný algeziolog, anesteziolog a intenzivista, držitel mezinárodní lékařské certifikace FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice).

MUDr. Jan Farkaš, FIPP, je vedoucím lékařem Kliniky miniinvazivní léčby zad EuroPainClinics Ostrava. Po ukončení studií Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Praha v Plzni v roce 2005 pracoval na anesteziologicko-resuscitační klinice Fakultní nemocnice Plzeň. Další etapu svojí klinické praxe zahájil od roku 2009 v Nemocnici Nový Jičín, kde jako algeziolog a anesteziolog působil na oddělení ARO a v Ambulanci léčby bolesti. Od roku 2017 vede samostatnou ordinaci léčby bolesti v Třinci. Působí zároveň jako lékař Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

MUDr. Farkaš je držitelem prestižní mezinárodní lékařské certifikace FIPP (Fellow of Inteventional Pain Practice), která je potvrzením vysokých profesních kompetencí v přesném a bezpečném ovládání intervenčních technik, opravňující (spolu s národní licencí) k výkonu těchto specializovaných technik po celém světě. Certifikaci uděluje světová organizace World Institut of Pain. Je také držitelem certifikátu kurzu ALS (Advanced Life Support) s odborným výcvikem medicínských postupů určených k efektivní léčbě náhlé zástavy oběhu a kritických stavů. 

Odborná členství:

  • Česká lékařská komora
  • Společnost pro studium a léčbu bolesti ČLS JEP