Blokáda sakroiliakálního (SI) kloubu

Diagnostický výkon provádíme k zjištění, zda SI kloub je příčinou vaší bolesti dolních zad, případně i dolních končetin. Bolest se projevuje ve spodních bedrech a hýždích, je popisována jako tupá, úporná, může se šířit do boků, na boční stehno a do třísel, Typická je ztuhlost a snížení pohybu v dolní části zad, pánvi, bocích, obtíže s chůzí.

Jak výkon probíhá?

Pod přesnou RTG navigací zavádíme k nervům, které inervují (vyživují) SI skloubení jehlu, a aplikujeme malou dávku lokálního anestetika (znecitlivující látka), případně protizánětlivý lék (kortikosteroid). 

Přesné zjištění zdroje bolesti je důležité pro další léčbu, která bude případně následovat. Aplikace kortikosteroidu do SI kloubu může vést sama o sobě k déle trvajícímu léčebnému efektu. Na základě posouzení efektu intervenčního výkonu následně lékař navrhuje další léčebný postup.

  • Ambulantní výkon v lokální anestezii
  • Aplikace léčiva pod přesnou a bezpečnou RTG navigací
  • Délka trvání výkonu do 20 minut
  • Dle potřeby možnost dalších terapeutických výkonů

Obecné praktické informace k diagnostickému výkonu

V případě potřeby následné terapie přistupujeme k dalším miniinvazivním a endoskopickým výkonům:

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace