Odborný článek lékařů EuroPainClinics publikoval Radiology Case Reports

1013 | 2 min

Novým publikačním počinem se stal odborný článek MUDr. Ladislava Kočana, PhD., FIPP, a kolektivu spoluautorů, který zveřejnil v aktuálním vydání americký odborný lékařský časopis Radiology Case Reports.

Hlavní autoři MUDr. Ladislav Kočan, PhD, FIPP, MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD., MUDr. Martin Griger, FIPP, DESA, PhD., a kolektiv spoluautorů, v článku „Deciphering the enigmatic symptoms of Pancoast tumors: Navigating the complex landscape of pain management – A case report“ popisují kazuistiku z naší praxe, která poukazuje na skryté symptomy Pancoastova tumoru imitující iniciální stadia muskuloskeletálního onemocnění.

V článku se dále diskutuje o možnostech komplexní analgetické terapie onkologických onemocnění a o aktuálních možnostech intervenčních spinálních výkonů zaměřených na léčbu onkologické bolesti.

Odborný lékařský časopis Radiology Case Reports se zaměřuje výhradně na publikování kazuistik s podkladem diagnostického zobrazování z celé řady medicínských oborů, a je vydáván mezinárodním vydavatelstvím Elsevier pod licencí na autorská práva University of Washington.

Náhled článku najdete ZDE

Autorům blahopřejeme k odbornému publikování.