Kořenové nervy

Bolest zad vycházející z kořenových nervů je velmi nepříjemnou záležitostí. Projevuje se zejména šířením do dolní končetiny v jedné či více „spádových oblastech“ (dermatomech) nervů – tzv. kořenový syndrom. Mezi typické projevy kořenového syndromu patří silná bolest zad v bederní oblasti, která vystřeluje nebo vyzařuje do zpravidla jedné končetiny. Můžete pociťovat mravenčení, brnění, ostrou bolest, pocity pálení atd. Bolest může provázet částečná či úplná ztráta citlivosti až nehybnost nohy. Dochází ke snížení funkce a omezení svalové síly končetiny spojené s neschopností stoupnout si na špičky nebo zvednout nohu do schodů. Bederní páteř bývá omezena v pohybu, především do záklonu a předklonu.

Léčba bolesti zad

Na našich specializovaných pracovištích EuroPainClinics poskytujeme miniinvazivní a endoskopické výkony, které vám mohou přinést účinnou úlevu od bolesti. O možnosti léčby se můžete kdykoliv informovat prostřednictvím bezplatné služby E-konzultace. Jedná se o on-line dotazník, na jehož základě probíhá předběžné lékařské posouzení vhodnosti léčby ještě před návštěvou ambulance, čímž výrazně šetříme váš čas i náklady a zrychlujeme stanovení léčebného plánu.

Zdravotní péče je hrazena pojišťovnami, aktuální přehled pro jednotlivá pracoviště naleznete na stránce Informace o zdravotních pojišťovnách

Co je příčinou bolesti?

Jedná se o útlak nebo mechanické poškození nervového kořene, nejčastěji v důsledku výhřezu meziobratlové ploténky nebo zúžení epidurálního prostoru.

Jakou léčbu při bolesti z kořenových nervů poskytujeme

  • V rámci precizní diagnostiky bolesti zad provádíme diagnostický výkon „Kořenová blokáda pod RTG kontrolou“, resp. cílenou injekční aplikaci léčiva do epidurálního prostoru v oblasti postižených nervů nebo do páteřního kanálu ke konkrétnímu nervu.
  • V případě potřeby další terapie využíváme širokou škálu miniinvazivních a endoskopických výkonů.

Proč zvolit pro svoji léčbu miniinvazivní a endoskopické výkony

Jak probíhá léčba v EuroPainClinics

Základem léčby je precizní diagnostika bolesti zad, která zahrnuje několik typů diagnostických výkonů, jimiž lokalizujeme a identifikujeme příčinu-zdroj vaší bolesti. V případě potřeby stanovujeme v rámci léčebného plánu další terapeutický postup s použitím miniinvazivních a endoskopických výkonů včetně speciálních funkčních stabilizačních cvičení. Více informací najde v sekci průběh léčby na pracovištích EuroPainClinics.

Léčba

Diagnostické výkony:

Miniinvazivní výkony:

Endoskopické výkony:

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace