Meziobratlové (facetové) klouby

Bolest vycházející z meziobratlových kloubů se projevuje bolestí vycházející z dolní části zad, která se může šířit či vyzařovat do hýždí, třísel a nohou, obvykle po koleno. Bolest je tupá, hluboká, mnohdy těžko popsatelná. Záklon a boční náklon bolest zhoršují, s předklonem obvykle nebývá problém. Příznaky jsou intenzivnější při delším sezení nebo stání, mírná námaha může bolest zlepšit. Poměrně typická je ranní ztuhlost a bolesti po stranách zad, které mohou být doprovázené svalovými křečemi.

Léčba bolesti zad

Na našich specializovaných pracovištích EuroPainClinics poskytujeme miniinvazivní a endoskopické výkony, které vám mohou přinést účinnou úlevu od bolesti. O možnosti léčby se můžete kdykoliv informovat prostřednictvím bezplatné služby E-konzultace. Jedná se o on-line dotazník, na jehož základě probíhá předběžné lékařské posouzení vhodnosti léčby ještě před návštěvou ambulance, čímž výrazně šetříme váš čas i náklady a zrychlujeme stanovení léčebného plánu.

Zdravotní péče je hrazena pojišťovnami, aktuální přehled pro jednotlivá pracoviště naleznete na stránce Informace o zdravotních pojišťovnách

Co je příčinou bolesti?

Bolest vyvolává nadměrné opotřebení meziobratlových kloubů, nejčastěji v oblasti bederní páteře. Hlavními příčinami jsou poškozená meziobratlová ploténka, nesprávné držení těla, oslabené zádové svaly, pouúrazové stavy, nadváha, nadměrná zátěž apod.

Jakou léčbu při bolesti z meziobratlových kloubů poskytujeme

  • V rámci diagnostiky bolesti provádíme diagnostický výkon „Blokáda mediálních ramének“, resp. cílené injekční podání znecitlivujícího léčiva do blízkosti těchto malých nervů.
  • Pokud po tomto zákroku dojde k výraznému zmírnění bolesti, je možné přistoupit k miniinvazivnímu výkonu – tepelné radiofrekvenci páteře. Při tomto zákroku se jedná o aplikaci tepla na příslušné nervy, čímž se přeruší jejich schopnost vést bolestivé podněty do mozku.

Proč zvolit pro svoji léčbu miniinvazivní a endoskopické výkony

Jak probíhá léčba v EuroPainClinics

Základem léčby je precizní diagnostika bolesti zad, která zahrnuje několik typů diagnostických výkonů, jimiž lokalizujeme a identifikujeme příčinu-zdroj vaší bolesti. V případě potřeby stanovujeme v rámci léčebného plánu další terapeutický postup s použitím miniinvazivních a endoskopických výkonů včetně speciálních funkčních stabilizačních cvičení. Více informací najdete v sekci průběh léčby na pracovištích EuroPainClinics

Léčba

Diagnostické výkony:

Miniinvazivní výkony:

Endoskopické výkony:

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace