Festival kazuistik „Oravské interaktivní forum 2018“ s účastí specialistů EuroPainClinics

Mezinárodní interaktivní setkání ambulantních lékařů a sester v inovativní formě festivalu kazuistik proběhlo ve dnech 3. až 5. května v Nižné nad Oravou. Mezi více než pěti sty účastníky byli také zástupci pracovišť EuroPainClinics, kteří sdíleli své zkušenosti s miniinvazivními a endoskopickými metodami léčby. Přednáškový blok EuroPainClinics věnovaný terapii chronické bolesti miniinvazivními a endoskopickými výkony přilákal řadu účastníků a všechny přednesené kazuistiky vyvolaly aktivní zájem a živou diskusi.

MUDr. Róbert Tirpák, FIPP, vedoucí lékař Kliniky miniinvazivní a endoskopické léčby zad v Praze se v úvodní přednášce věnoval prezentaci endoskopické transforaminální revize foramenu za epiduroskopické asistence. Tento výkon představil na případu úspěšné léčby renomovaného slovenského specialisty-urologa prof. MUDr. Ladislava Valanského, PhD, který se s chronickou bolestí zad potýkal dvacet pět let a jemuž úlevu nepřinesly ani dvě klasické operace páteře.


Léčbu další slavné slovenské osobnosti, režiséra a choreografa Jána Ďurovčíka, který na klinice EuroPainClinics podstoupil perkutánní endoskopické ošetření fragmentu ploténky, přičemž v době výkonu u něj výhřez dosahoval velikosti 18 mm, popsal MUDr. Martin Griger, FIPP, vedoucí lékař kliniky EuroPainClinics v Bratislavě.

Mimořádný ohlas zaznamenala unikátní kazuistika léčby úžinového syndromu, s níž vystoupil lékařský ředitel pracovišť EuroPainClinics MUDr. Róbert Rapčan, PhD, MBA, FIPP. Případ 14leté slovenské dívky, které pro chronickou “neléčitelnou” bolest končetiny hrozila amputace, přičemž při zákroku byl, ve spolupráci se švédskými specialisty, ošetřen peroneální nerv a dívka se mohla vrátit domů po svých nohou, bez vozíku, a dnes je zcela v pořádku, vzbudil mezi přítomnými lékaři mimořádný rozruch a vzájemnou debatu. MUDr. Rapčan také blok přednášek ukončil, a to kazuistikou léčby pánvové traumatické bolesti a vulvodynie.

Festival kazuistik “Oravské forum” probíhal pod záštitou kanceláře Světové zdravotnické organizace ve Slovenské republice a Katedry všeobecného lékařství Lékařské fakulty SZU Bratislava.

Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace