EuroPainClinics Horský beh Bardejov 2024

179 | 3 min

Druhá květnová sobota byla pro EuroPainClinics, letos již popáté, spojena s výjimečnou sportovní událostí „Horský beh Bardejov“, která prověřuje sportovní zdatnost a běžecké limity závodníků v krásném prostředí východoslovenských Nízkych Beskýd v okolí Bardejova a Bardejovských kúpel’ov. Na startovní čáru se letos postavilo celkem 336 běžců!

Závody určené pro všechny nadšence běhu v horském terénu z řad profesionálů i amatérských sportovců organizuje zájmové sdružení EPC Pro Health Team v čele s MUDr. Róbertem Rapčanem a občanské sportovní sdružení Bar Ran Bardejov v čele s Mgr. Peterem Sidorjakem. Připraveny jsou dvě hlavní trasy – náročný krosový půlmaraton o délce 22 kilometrů a s převýšením 1000 metrů, který vede přes Bardejovské kúpele, Zborovský hrad a nejvyšší horu Bardejova – Stebnickú Maguru. Druhá trasa, sedmikilometrová kúpeľná sedmička s převýšením 800 metrů, vede okolím Bardejovských kúpeľov. K závodu patří i oblíbené juniorské běhy, kde si na své, včetně sladké odměny, přijdou všechny přítomné děti.

Pro závody, které se rok od roku těší stále větší oblibě, je charakteristická pravá sportovní atmosféra, kde přirozeně nechybí adrenalin a nervozita, a kde především panuje skvělá a pohodová nálada komunity sportovců, která si s nadšením užije příjemnou událost spojenou s pohybem a dobrým pocitem „dělat něco pro své zdraví“. Doprovodný program probíhá v režii moderátora, který se stará o pravou zábavu. V letošním roce jsme s potěšením v této roli opět přivítali Ondreja Kandráče, oblíbeného slovenského moderátora, hudebníka, skladatele a primáše populární folklorní východoslovenské skupiny Kandráčovci.

Absolutním vítězem závodů se stal Pavol Orolin z klubu TATRAGOAT Slovakia, který krosový půlmaraton zvládl ve fantastickém čase 1:40:01. Nejrychlejší ženou na této trase se stala Mirka Polaščíková z Klubu bežcov Stropkov s časem 2:06:38.

Kompletní výsledky závodů a fotogalerii najdete na webových stránkách zde

Děkujeme všem závodníkům za účast a jejich přízeň. Poděkování za perfektní organizaci akce patří hlavním partnerům a organizátorům závodu EPC Pro Health Team  a Bar Ran Bardejov, stejně jako i všem dalším partnerům a sponzorům: Muštáreň U3G Janovce, Berhet Bardejov, R-Clinic Cosmetic Bardejov, Bardejovské kúpele, TOPA SPORT, SALMAN BAU a STADA.

Příští rok se v Bardejovských kúpeľoch opět těšíme na shledání!

Foto: archiv EuroPainClinics, archiv Bar Ran Bardejov, Karol Lenart, Martin Vasilišin