MUDr. Róbert Rapčan přednášel studentům bardejovského gymnázia na konferenci „TASTE THE FUTURE“

Seznámit se s životním příběhem či profesní zkušeností může být pro mladého člověka, který teprve stojí na začátku své cesty, podnětnou inspirací, nebo přímo i vodítkem v otázce toho, čemu se ve svém životě věnovat. Studenti gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejově mají příležitost takové inspirace v rámci anglicko-slovenské konference „Taste the Future“, kterou pro ně jejich škola pravidelně organizuje a jejímž cílem je ukázat, jakou důležitou roli hraje znalost cizího jazyka a jeho aktivní využívání. V rámci konference jsou připraveny bloky přednášek domácích i zahraničních hostů z různých pracovních oborů, kteří se s nimi o své zkušenosti přicházejí podělit.

V letošním roce přijal pozvání na konferenci, která se uskutečnila ve dnech 25. a 26. dubna, také MUDr. Róbert Rapčan, PhD, MBA, FIPP, medicínský ředitel EuroPainClinics.  Ve své přednášce se se studenty podělil nejen o bohaté profesní, ale i osobní zkušenosti, kterých postupně nabýval od dob vlastních studií, a které mnohdy zásadně ovlivnily jeho další životní kroky. Studenti, kteří zaplnili aulu gymnázia, se zaujetím vyslechli zajímavé postřehy z mnohaletých zahraničních pobytů MUDr. Rapčana v USA, Anglii, Švédsku, až po jeho návrat na Slovensko a vybudování značky EuroPainClinics, která dnes na Slovensku zastřešuje tři vysoce specializovaná klinická pracoviště v Bardejově, Košicích a Bratislavě. Také specializace pracovišť – mininvazivní a endoskopická léčba zad, která byla obsahem druhé části prezentace, studenty zaujala, což potvrdily i dotazy směřované přímo k této problematice při závěrečné diskusi.

Náročnější medicínskou část MUDr. Rapčan na závěr „proměnil“ za lehčí téma, které jako nadšený vyznavač sportu věnoval rovnováze životního stylu prostřednictvím sportovních aktivit a představil metodu „ledového muže“ Wima Hoffa, která mj. spočívá v záměrném vystavení organismu extrémnímu chladu, a její prospěšné benefity pro fyzickou i psychickou stránku člověka.

Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace
Omezení provozu na pracovištích EuroPainClinics z důvodu letních dovolených