E-konzultace: první krok k vaší léčbě v EuroPainClinics

Zajímá vás, jak se informovat o možnosti léčby a objednání na pracoviště EuroPainClinics? Pro tento účel slouží bezplatná online služba E-konzultace, kterou můžete kdykoliv využít z pohodlí svého domova. Nemusíte tak cestovat na pracoviště, což šetří čas a případné náklady s tímto spojené. Seznamte se detailně s jejím principem!

Co je podstatou E-konzultace

Prostřednictvím služby E-konzultace se pacient nejprve předem informuje, zda by léčba miniinvazivními a endoskopickými výkony mohla být vhodným řešením pro jeho zdravotní obtíže. Z lékařského hlediska se tímto zároveň významně napomáhá zrychlit a zpřesnit stanovení léčebného plánu.

Jak E-konzultaci použít a co následuje

Samotné využití E-konzultace probíhá v několika snadných krocích: 

  • vyplnit co nejpřesněji požadované údaje ve formuláři včetně Zprávy pro lékaře a označení míst bolesti na animačním obrázku,
  • jako přílohu nahrát zdravotnickou dokumentaci (lékařské zprávy od praktického či odborného lékaře jako neurolog, ortoped, rehabilitační lékař, neurochirurg apod.),
  • nahrát ideálně také snímky magnetické rezonance dle uvedeného návodu,
  • odeslat E-konzultaci. 

    Po odeslání následuje předběžné lékařské posouzení, zda léčba miniinvazivními a endoskopickými výkony může být vhodným řešením pro uvedené zdravotní obtíže. Aby posouzení proběhlo co nejpečlivěji a mohlo být stanoveno finální vyjádření, v průběhu vyhodnocování E-konzultace může lékař vyžádat doložení chybějících či dalších podkladů, resp. zdravotnické dokumentace, o čemž je pacient informován e-mailovou zprávou.

    Je-li léčba miniinvazivními a endoskopickými výkony lékařem-specialistou vyhodnocena jako možné vhodné řešení, pacient obdrží pozvání na vstupní vyšetření. Zde probíhá komplexní diagnostika bolesti zad a stanovení léčebného plánu.

Jak se dozvíte, co se s vaší E-konzultací děje?

V rámci zkvalitnění komunikačního procesu je po odeslání E-konzultace (byla-li úspěšně odeslána) zaslána odesilateli e-mailová zpráva o přijetí E-konzultace do systému.  Stav jejího vyhodnocování lze sledovat přímo online na přiloženém odkazu „Moje E-konzultace“. Pokud takovou zprávu ve svojí schránce nenajdete, zkontrolujte pro jistotu složku Hromadná pošta, případně nás dále kontaktujte.

Kdy můžete očekávat zpětnou zprávu

Vyhodnocení E-konzultace trvá obvykle do sedmi pracovních dní, ve výjimečných případech, jako jsou dny pracovního volna, dovolené na pracovišti, dny operačních bloků nebo zvýšené množství přijatých E-konzultací k vyřízení pak může dojít k prodloužení o několik málo dní.

O výsledku vyhodnocení E-konzultace informujeme i v případě, kdy léčba, s ohledem na specializaci našich pracovišť, není vyhodnocena jako vhodné řešení.

Všem zájemcům o léčbu na našich pracovištích zároveň doporučujeme navštívit webové stránky, kde se mohou detailně seznámit s léčbou a poskytovanými výkony a v sekci „Užitečné informace“ získat řadu praktických informací a doporučení, např. k vstupnímu vyšetření, průběhu endoskopického výkonu, zdravotním pojišťovnám, kontraindikacím, zhlédnout animační videa ze zákroků apod.

Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace