Implantace míšních elektrod při léčbě pánevní bolesti

1332 | 2 min

Unikátní operační výkony proběhly v uplynulých dnech v Nemocnici svätého Michala v Bratislavě. Operatéři MUDr. Róbert Rapčan, MUDr. Michal Krajčovič a Dr. Ashish Shetty úspěšně uskutečnili specifické a poměrně náročné implantace elektrod pro míšní stimulaci u dvou pacientů s komplikovanou pánevní bolestí, přičemž u jednoho z případů šlo o kombinaci s hrudní a retrográdní sakrální implantací. 

Dr. Ashish Shetty, MBBS, FRCA, ECFMG, FFPMRCA, renomovaný mezinárodní specialista v oblasti léčby bolesti se zaměřením na neuromodulace, neuropatickou bolest, bolest zad a bolest pánve, se o své bohaté zkušenosti při léčbě pánevní bolesti osobně přiletěl podělit z Londýna, a to i přes komplikovanou situaci covid-19.

Metoda tzv. neurostimulace SCS (Spinal Cord Stimulation) je jednou z nejčastějších metod neuromodulační léčby. Princip léčby spočívá v implantaci tzv. míšního neurostimulátoru, kdy jsou do epidurálního prostoru v blízkosti páteře zavedeny elektrody. Elektrické impulzy vycházející z elektrod stimulují okolní nervy a regulují či blokují přenos “signálů” o bolesti z poškozených struktur do mozku.