EPC Pro Health Team zdolal úspěšně 300 km závod Vätternrundan ve Švédsku

Závody Vätternrundan jsou označovány za největší cyklistickou výzvu na světě. Každoročně v červnu se na této sportovní slavnosti sejde několik desítek tisíc závodníků, aby si ověřili své síly při okružní jízdě okolo druhého největšího švédského jezera Vättern. Letos tuto výzvu přijali i borci EPC Pro Health Team!

Tým ve složení MUDr. Miroslav Buriánek, MUDr. Róbert Rapčan a Ing. Ján Varhol absolvoval ve skvěle zajetých časech od 9 do 12 hodin nejdelší trasu okolo jezera Vattern v délce 300 km, která je zároveň součástí prestižního závodu, tzv. „Švédské klasiky“, jehož absolvování je pro sportovce EPC Pro Health teamu letošním celoročním cílem. Start a cíl nejdelší trasy je v jihošvédském městě Motala a naši závodníci byli se svým sportovním nasazením důstojnými účastníky peletonu téměř 20 000 účastníků více než 70 národností, kteří jízdu úspěšně dokončili.

Závod Vätternrundan se stal od roku 1996, kdy proběhl první ročník okružní jízdy s 300 jezdci, nesmírně populární a oblíbenou událostí a doslova švédskou lidovou tradicí. Zahrnuje několik typů tras různé délky a náročnosti podle terénu a každý rok na něj v průběhu tzv. Týdne cyklistiky zavítá celkově na 30 000 účastníků. Vítězi jsou všichni účastníci – závod totiž neměří oficiální časy a nevyhlašuje vítěze. Je koncipován jako vytrvalostní i adrenalinová výzva a důkladná zkouška fyzické i psychické kondice, kam až člověk může se svým sportovním výkonem zajít.

Závodníkům EPC Pro Health Team patří velký obdiv a upřímná gratulace za zvládnutí celé trasy a všech závodních podmínek! Připomeňme zároveň, že na naše sportovce čekají v následujících měsících ještě dvě etapy „Švédské klasiky“ – 3 km plavání ve dvou řekách a běh na 30 km. Držíme palce:)

Výsledky jízdy a průměrná zajetá rychlost v čistém čase:
Miroslav Buriánek:  9 hod  40 min, 31 km/hod.
Róbert Rapčan: 12 hod 06 min, 25 km/hod.
Ján Varhol: 12 hod 06 min, 25 km/hod.

Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace