MUDr. Róbert Rapčan ve videu o metodě “ledového” muže Wima Hofa pro zdraví a pohodu. Doporučujeme!

MUDr. Róbert Rapčan, lékařský ředitel EuroPainClinics a nadšený multisportovec, pro kterého se originální metoda Wima Hofa stala životním stylem, uspořádal letos výcvikový kurs této metody, jehož se zúčastnili nejen dlouhodobě praktikující fanoušci včetně jednoho z nejlepších evropských instruktorů této metody Martina Tháma, ale i úplní začátečníci a většina z našich odhodlaných kolegů z EuroPainClinics. Za jejich výkon zvedáme palec nahoru!

Speciální metodu světově proslulého Holanďana Wima Hofa lze považovat za návod, jak dosáhnout zdravějšího života a maximální životní pohody vlastními silami. Technika spočívá ve spojení tří základních aspektů, které probíhají jako člověkem praktikované vědomé pochody – koncentrace mysli, správné dýchání a následné vystavení těla extrémnímu chladu. Výsledkem je nejen neskutečný příval energie, vnitřní klid či eliminace každodenního stresu, ale celá řada pozitivních dopadů na lidský organismus.

Přesto, že dříve byla odborníky považována za nereálnou, Wim Hofova metoda dnes zaujala řadu medicínských oblastí, je objektem seriózního lékařského zkoumání a existuje o ní řada odborných publikací a studií. Metoda může např. pozitivně ovlivňovat osoby s autominunitním onemocněním a poruchami autonomního nervového systému, či významně snížit výskyt zánětlivých buněk, což je zajímavé např. pro oblast revmatologie. Z hlediska vlivu na lidskou psychiku jde především o hluboké zklidnění mysli a dosažení stavu vnitřní vyrovnanosti a pocitu maximálního klidu. Jinými slovy, Wim Hofova metoda posouvá limity v tom, čeho je člověk ze své podstaty schopen.

Podívejte se na inspirativní video, kde zjistíte, jak lze díky této metodě dosáhnout pro člověka běžně nepředstavitelných výkonů: ponořit se například uprostřed zimy bez stresu a v pohodě:) do ledové vody o minus 3,5 stupních Celsia, nebo si jen tak v šortkách vyjít při minus deseti stupních do 900 m nadmořské výšky!


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace