Prestižní vítězství pro EuroPainClinics na mezinárodní konferenci v Budapešti

Ve dnech 26. až 28. srpna proběhla v Budapešti mezinárodní konference o pokročilé intervenční léčbě bolesti „The 24th Annual Gabor Racz Advanced Interventional Pain Conference and Workshop“, na které vystoupil MUDr. Róbert Rapčan, PhD., MBA, FIPP, medicínský ředitel EuroPainClinics. V konkurenci zemí jako Turecko, Čína, Thaj-wan, USA, Holandsko či Dánsko, které patří v oboru intervenční algeziologie k světové špičce, získala jeho odborná přednáška první místo v hodnocení
„WIP Budapest Best Posters Award 2019“.

V přednášce přijaté Vědeckým výborem World Institut of Pain MUDr. Róbert Rapčan představil mezinárodnímu odbornému publiku výsledky klinické studie „Comparison of clinical outcomes after endoscopic discectomy between interventional pain physician and spine surgeon“, která se zabývá srovnáním klinických výsledků výkonu endoskopická diskektomie realizovaného intervenčním algeziologem a spinálním chirurgem ve dvou skupinách pacientů.

Výsledky skupiny pacientů, u níž byl výkon endoskopická diskektomie proveden pod vedením intervenčního algeziologa MUDr. Róberta Rapčana, a skupiny pacientů, jejímž operatérem byl spinální chirurg Dr. M. Hess, byly monitorovány po dobu 12 měsíců od výkonu. Sledovány byly parametry jako intenzita bolesti zad, bolesti končetiny, Oswestry Disability Index (vliv bolesti na běžné životní situace a úkony pacienta), riziko komplikací aj. Výsledky studie prokázaly prakticky stejné hodnoty ve všech sledovaných oblastech a potvrdily profesní kompetence realizace výkonu endoskopická diskektomie operatéry obou oborů, tj. intervenční algeziologie i spinální chirurgie.

Významné ocenění MUDr. Róberta Rapčana, PhD., MBA, FIPP, a jeho lékařského týmu je jednoznačným potvrzením vysoce kvalifikované a precizní práce při každodenní léčbě pacientů, jejíž výsledky publikované odborné veřejnosti zaujímají v kontextu světové intervenční algeziologie bezpochyby svoje právoplatné místo.


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace