EuroPainClinics Horský běh Bardejov 2022

Další ročník „běhu zdraví“ v malebném pohoří slovenských Nízkych Beskýd v okolí Bardejova, jehož hlavním partnerem a spoluorganizátorem je EPC Pro Health Team, proběhl první květnovou sobotu. Výzva postavit se náročnému terénu a ověřit si své sportovní limity přilákala více než dvě stovky závodníků a závodnic všech věkových kategorií.


Hlavní organizátoři Peter Sidorjak, Róbert Rapčan a moderátor Ondrej Kandráč při zahájení závodu

Startovní stanoviště s registrací před restaurací Srdiečko u hotelu Alexander v Bardejovských kúpeloch zaplňovali od rána běžci z řad profesionálů, poloprofesionálů i amatérů včetně hojného doprovodu. Všude tak panoval nejen čilý ruch a atmosféra plná sportovního adrenalinu, ale zároveň skvělá a pohodová nálada, umocněná vytříbeným průvodním slovem moderátora, jehož role se zhostil Ondrej Kandráč, skvělý hudebník, moderátor, skladatel a primáš populární folklorní východoslovenské skupiny Kandráčovci.


Borci krosového půlmaratonu krátce před startovním výstřelem

Sportovní ředitel závodu Peter Sidorjak před startem zopakoval propozice hlavních tras a organizační pokyny, a poté se již na startovní čáru postavila dvoustovka závodníků. Krátce nato 127 závodníků vyběhlo na krosový půlmaraton s trasou 22 kilometrů a převýšením 1000 metrů přes Bardejovské kúpele, Zborovský hrad a nejvyšší horu Bardejova – Stebnickú Maguru. Se startovním výstřelem o chvíli později odstartovali běžci na sedmikilometrovou kúpeľnou sedmičku s převýšením více než 180 metrů.


Na děti čekala medaile i sladká odměna

Zatímco běžci zdolávali záludnosti terénu, v areálu startovního stanoviště probíhaly za velkého nadšení juniorské běhy od 50 do 1500 metrů, které všem dětem přinesly odměnu v podobě medaile a sladké odměny. V mezičase čekání na závodníky měli přítomní hosté možnost občerstvení a ochutnávek produktů sponzorů závodu, jako čerstvé ovocné mošty nebo skvělá bardejovská piva.

Po necelé půlhodině od startu se již začali objevovat první závodníci kúpelnej sedmičky se skvělými vítěznými časy. Letošní ročník Horského běhu přinesl i nové traťové rekordy. Absolutním vítězem krosového půlmaratonu se stal Pavol Orolin (TATRAGOAT Slovakia) se skvělým časem 1:44:56, v kategorii žen si doběhla s časem 2:01:21 Jarmila Vitovičová (Čergov Run), která tuto trasu ovládla jako první již v roce 2020. První místa kúpeľnej sedmičky získali Tomáš Vaško, který sedmikilometrovou trať zvládl za 27:22 a Antónia Mihalčinová, která doběhla v symbolickém čase 33:33. Kompletní výsledky závodů najdete na odkazu webových stránek běhu zde.

EuroPainClinics Horský běh Bardejov 2022 je minulostí a velké poděkování patří všem, kdo se na jeho organizaci a realizaci podíleli ­– především hlavním partnerům a organizátorům: zájmovému sdružení EPC Pro Health Team v čele s MUDr. Róbertem Rapčanem a občanskému sportovnímu sdružení Bar Ran Bardejov v čele s Peterem Sidorjakem. Poděkování patří také všem dalším sponzorům a partnerům – Muštáreň U3G Janovce, Berhet Bardejov, R-Clinic Cosmetic Bardejov, Bardejovské kúpele a TOPA SPORT.

TV záznam z průběhu závodů můžete shlédnout také na BTV -Správy Bardejov.

Těšíme se společně na startovní čáře dalšího ročníku EuroPainClinics Horský běh Bardejov!

Fotografie: Karol Lenart – karollenart.sk


Ondrej Kandráč se v roli moderátora staral o skvělou zábavu a příjemnou atmosféru

Mimo horský běh došlo i na lidové tance🙂

Závodit letos přišla i několikanásobná mistryně Slovenska v maratonu Ingrid Petnuchová!

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace