EuroPainClinics Horský běh Bardejov 2023

235 | 5 min

V sobotu 13. května se uskutečnil čtvrtý ročník Horského běhu Bardejov, běhu pro zdraví a pro všechny, kteří rádi čelí běžeckým výzvám v terénu. Sportovní událost, jehož hlavním partnerem a spoluorganizátorem je EPC Pro Health Team, se rok od roku těší stále větší popularitě. Na startovní čáru se letos postavilo 315 závodníků včetně sportovních nadšenců z EuroPainClinics!

Účastníci letošního ročníku Horského běhu Bardejov

V krásném horském prostředí Nízkych Beskýd se v areálu restaurace Srdiečko v Bardejovských Kúpeloch při registraci shromažďovali běžci všech věkových kategorií a atmosféra sportovního nadšení i závodního napětí sálala doslova na každém kroku. Slovem provázel Ondrej Kandráč, oblíbený moderátor, a především vynikající hudebník, skladatel a primáš populární folklorní skupiny Kandráčovci, který se po celou dobu staral o příjemnou a živoucí zábavu.

Závody zahájili hlavní organizátoři MUDr. Róbert Rapčan za zájmové sdružení EPC Pro Health Team a Peter Sidorjak za sdružení BarRan Bardejov, kteří představili sportovní dispozice závodu a seznámili závodníky s organizačními pokyny. Na trasu krosového půlmaratonu na 22 km s převýšením 1000 m přes Bardejovské Kúpele, hrad Zborov a horu Stebnická Magura se vydalo 109 závodníků. Druhou trasu, 7km dlouhou „kúpeľnú sedmičku“ s převýšením více než 180 metrů, si zvolilo 112 běžců a běžkyň.

Těsně před startovním výstřelem krosového půlmaratonu: Foto: Karol Lenart

Zatímco dospělí závodníci čelili běžeckým výzvám horského terénu, v areálu startoviště probíhaly juniorské závody, kterých se zúčastnilo 95 dětí! Na všech dětských trasách vládla opravdová zdravá bojovná soutěžní nálada, za což si všechny děti zasloužily medaili a sladkou odměnu.

Juniorských běhů na několika trasách se zúčastnila téměř stovka dětí. Foto: Karol Lenart

Příjemná nálada vládla i v čase čekání na závodníky. Doprovodný program byl navíc tradičně obohacen o prezentaci produktů i ochutnávky sponzorů závodu, jako ovocných moštů z Moštárny Janovce či piva z řemeslného pivovaru Berhet Bardejov, čehož mnozí hosté rádi využili.

Organizátoři závodu MUDr. Róbert Rapčan, Ing. Peter Sidorjak a moderátor Ondrej Kandráč s absolutními vítězi krosového půlmaratonu: Sebastian Chlanda, Grupeto Gorlice, Lenka Ploščicová, Košice. Foto: Matúš Gmitter

Horský beh Bardejov jsou závody nejen o skvělých časech a běžeckých osobních rekordech, ale především o radosti z pohybu, dobrého pocitu a příjemné atmosféře pospolitosti. Nicméně, i tady jde samozřejmě o výsledky! Vítězem krosového půlmaratonu se stal Sebastian Chlanda z GRUPETO Gorlice s vynikajícím časem a traťovým rekordem 1:44:23, ženskou kategorii ovládla s časem 2:00:31 Lenka Ploščicová z Košic. Pouhých 25:55 minut stačilo jako prvnímu ke zdolání kúpeľné sedmičky závodníkovi Tomášovi Vaškovi z Kľušova, ženskou vítězkou této kategorie se stala Simona Sabolová z Podhoran s časem 32:32. Celkové výsledné listiny jsou ke zhlédnutí zde

Foto: Matúš Gmitter

Závody proběhly ve velice příjemné atmosféře a za plné spokojenosti účastníků i návštěvníků. Poděkování za skvělou organizaci a hladký průběh závodů patří hlavním organizátorům – zájmovému sdružení EPC Pro Health Team v čele s MUDr. Róbertem Rapčanem a občanskému sdružení Bar Ran Bardejov v čele s Peterem Sidorjakem. Poděkování patří také všem sponzorům a partnerům – Muštáreň U3G Janovce, Berhet Bardejov, R-Clinic Cosmetic Bardejov, Bardejovské Kúpele, TOPA SPORT a Lipka stredisko Bardejov.

Děkujeme všem za účast, blahopřejeme k úspěchům a u výročního pátého ročníku EuroPainClinics Horský běh Bardejov v příštím roce se těšíme opět na viděnou!

FOTOGALERIE

Foto: Zdroj: Karol Lenart, karollenart.sk
Foto 2, 5, 6, 8, 10, video: Matúš Gmitter

Díky skvělému moderátorovi Ondrejovi Kandráčovi vládla radost z pohybu ještě před závodem:)