EuroPainClinics se aktivně podílí na rozvoji telemedicíny v ČR

Klinika miniinvazivní a endoskopické léčby se prostřednictvím lékařských specialistů EuroPainClinics aktivně zapojila do oblasti rozvíjejícího se segmentu telemedicíny jako součástí e-health (elektronizace) českého zdravotnictví, a to prostřednictvím spolupráce s elektronickým systémem Zdravel. K tomuto účelu byly vytvořeny a do aplikace začleněny dva dotazníky pro měření intenzity bolesti zad a dolních končetin. Pacient a lékař tak mají možnost online sledovat vývoj bolesti, což umožňuje prakticky bezprostředně v případě potřeby poskytnout rychlou pomoc či lékařskou konzultaci.

EuroPainClinics tímto počinem potvrzuje jeden ze svých aktuálních cílů, kterým je aktivní participace na rozvoji elektronizace zdravotnictví v České republice pro vysoce kvalitní online obousměrnou výměnu medicínských informací mezi pacientem a lékařem a poskytnutí užitečných a relevantních služeb. Tento záměr v současnosti již nyní potvrzuje unikátní služba E-konzultace, jejímž prostřednictvím se zájemci o léčbu mohou konzultovat svůj zdravotní stav před vlastní návštěvou klinického zařízení a interní mobilní pacientská aplikace zahrnující stěžejní parametry léčebného plánu (diagnostika, terapie, cvičení aj.), který je pacientovi individuálně sestaven podle jeho zdravotní indikace.

Elektronická knížka Zdravel je pro pacienta zdarma a obsahuje řadu důležitých údajů včetně možnosti vkládání zdravotnické dokumentace, informace o lécích, přehled o vyšetřeních i plánované termíny návštěv u lékaře a řadu dalších užitečných parametrů včetně měření krevního tlaku, BMI aj. Systém je chráněn přísnými bezpečnostními opatřeními dle Obecných nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Více o elektronické aplikaci Zdravel včetně dotazníků si můžete přečíst v tiskové zprávě Zdravel a na odkazu portálu Mojezdravi.cz zde:

TZ_Zdravel_bolesti_zad

https://www.mojezdravi.cz/novinky/boli-vas-zada-novy-system-nabizi-moznost-sledovat-intenzitu-bolesti-4155.html

Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace