Mezinárodní lékařský USG workshop IPA & EuroPainClinics v Praze

246 | 3 min

Mezinárodní lékařský workshop organizovaný vzdělávací akademií Interventional Pain Academy by EuropainClinics v rámci série vzdělávacích projektů Pan Europe Interventional Pain Management Series Updates& Innovations proběhne ve dnech 10. a 11. listopadu v Praze v hotelu Jalta. Workshop se zaměří na novinky a technické dovednosti aplikace ultrazvuku v intervenční algeziologii.

Program dvoudenního workshopu bude zahrnovat odborné přednáškové bloky, live cases a především intenzivní praktický výcvik využití ultrazvukové navigace v řadě anatomických struktur a zdravotních indikacích. Workshop proběhne pod garancí více než 30 členů expertního výboru ze zahraničí i tuzemska, a to pro šedesát lékařů specializací algeziologie, ortopedie, neurologie či interní medicíny. K dispozici bude celkem 22 ultrazvukových stanic k individuálnímu testování a tréninku pod vedením erudovaných instruktorů.

V čele vědeckého výboru jsou renomovaní specialisté oboru léčby bolesti MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD., medicínský ředitel EuroPainClinics, zakladatel Interventional Pain Academy, odborný garant a vědecký koordinátor workshopu, prof. Dr. Ashish Shetty (Londýn, UK), Dr. Sadiq Bhayani (Abu Dhabí, SAE), Dr. Manfred Greher (Vídeň, Rakousko) a další experti z Polska, Švédska, Španělska, Brazílie, Nového Zélandu, Itálie, České republiky, Slovenska a dalších zemí.   

Mezi hlavními přednášejícími a instruktory se představí také specialisté EuroPainClinics, kteří jsou zároveň členy odborného výboru, MUDr. Michal Matias, FIPP, MUDr. Juraj Mláka, FIPP, EDRA, MUDr. Michal Adam, MUDr. L’ubomír Poliak, FIPP, MUDr. Ladislav Kočan, PhD., FIPP a MUDr. Peter Lenčéš, FIPP.

Novinkou bude oficiální představení nového lékařského přístroje Evou touch + 7StarScope, který představuje v algeziologické praxi doslova „revoluci“. Jedná se o metodu přímé endoskopické vizualizace ošetřovaných struktur pomocí miniaturního optického vlákna zavedeného jehlou pro výkon. Systém 7 SS tak v jednom přístroji kombinuje ultrazvukovou navigaci a přenos obrazu z konce jehly.

O průběhu mimořádné vzdělávací události, která představuje nejen významný edukační přínos pro klinickou praxi, ale stane se zároveň i jedinečnou příležitostí společného setkání a spolupráce specialistů z celého světa, budeme dále informovat.