MUDr. Róbert Rapčan, PhD., MBA, FIPP

medicínský ředitel EPC Health Invest SE,
specialista na miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad

MUDr. Róbert Rapčan, PhD., MBA, FIPP, je přední specialista pro miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad certifikovaný ve Švédsku, Velké Británii, na Slovensku a v České republice. Dlouhodobě rozvíjí trend implementace miniinvazivních a endoskopických technik a nejnovějších medicínských technologií do klinické praxe pracovišť EuroPainClinics a jako odborný medicínský garant se podílí na jejich kontinuálním rozvoji na tuzemské a mezinárodní úrovni. Od roku 2013 je držitelem prestižní certifikace FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice) světové instituce World Institute of Pain (WIP). Od roku 2016 je jmenován do prestižní funkce FIPP Examiner – člen zkušební komise a examinátor mezinárodních zkoušek FIPP. V roce 2019 byl jmenován členem Poradního výboru mezinárodního edukačního portálu pro lékaře PainCast.

Profesní dráha MUDr. Rapčana je spojena s mnohaletou působností v řadě významných klinických pracovišť, kde zastával vícero klíčových pozic. Více než 16 let působil ve Švédsku, především v univerzitní nemocnici Norrland v Umeå a General Hospital Hudiksvall. V letech 2005 až 2010 byl vedoucím lékařem oddělení anesteziologie a intervenční léčby bolesti v United Kingdom Specialist Hospital ve Velké Británii. V období 2008 až 2010 zastával funkci lékařského ředitele nemocnice Shepton Mallet Treatment Centre. MUDr. Rapčan se intenzivně̌ věnuje odbornému publikování a jako organizátor i přednášející se pravidelně̌ účastní mezinárodních a tuzemských kongresů, sympozií a workshopů. Je recenzentem odborného časopisu Pain Medicine Ukraine.

Členství

  • Slovenská intervenční společnost pro léčbu bolesti (SIA) – zakládající člen a prezident
  • Spine Intervention Society (SIS)
  • World Institute of Pain (WIP)
  • International Neuromodulation Society (INS)
  • European Society of Regional Anaesthesia (ESRA)
  • Slovenská společnost pro studium a léčbu bolesti (SSSLB)
  • Polská společnost intervenční léčby bolesti

Róbert Rapčan, wikipedia.sk


První implantace míšního neurostimulátoru metodou Th9 DRG
Prestižní vítězství pro EuroPainClinics na mezinárodní konferenci v Budapešti
MUDr. Róbert Rapčan jmenován členem Poradního výboru PainCast
MUDr. Róbert Rapčan hostem ve Sněmovně lordů
První implantace nejmenšího neurostimulároru na světě na Slovensku
Rozhovor: MUDr. Rapčan jmenován FIPP-Examiner

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace