Otužování pro dobrou imunitu a rovnováhu

V letošním roce se více než kdy jindy zajímáme o všechny dostupné prostředky, kterými můžeme co nejlépe ochránit své zdraví. Každá změna životního stylu může přinést našemu organismu pozitiva – ať se jedná o zařazení sportu a cvičení, úpravu jídelníčku, vitaminové a minerální doplňky stravy či spánkovou hygienu. Aktuálním trendem je otužování, tradiční způsob, jak posílit imunitu. 

Začít s otužováním je poměrně snadné, jak se však říká – všeho s mírou. Spánek při otevřeném okně, snížení teploty v pokoji a sprchování studenou vodou patří k mírnějšímu režimu. S postupným přivykáním těla a zvyšováním jeho odolnosti vůči nízké teplotě následuje plavání ve studené vodě, praktikování sportu a turistiky v otevřeném zimním prostředí a jiné, již extrémní aktivity, jako je noření se do nádrží s ledem a podobně. 

S otužováním může začít téměř každý, a to již od dětského věku. V určitých případech – jedná se například o osoby s onemocněním srdce, starší věkové kategorie, nebo právě děti, je doporučováno konzultovat svoji zamýšlenou aktivitu s praktickým lékařem.

Jaké benefity otužování přináší? Především jde o preventivní metodu, je proto ideální proti nachlazení, angíně či chřipce a mimo jiné také proti bolesti zad. Otužování zrychluje metabolické procesy, proto může napomoci i jako součást redukční diety. Jedním z klíčových aspektů je intenzivní prokrvení organismu, což působí pozitivně na regeneraci svalů, kloubů i cévního a lymfatického systému. Ženy ocení jistě i efekt zmírnění celulitidy. 

Otužování má také nesporný přínos pro kvalitu života, protože zbavuje stresu. Prudké střídání teploty a chladu vyplavuje endorfiny neboli hormony štěstí, které navozují pocity radosti a spokojenosti, přinášejí uvolnění, pocit vyrovnanosti a vyvolávají vlnu energie. 


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace