Vansbrosimningen 2019: další sportovní výzva EPC Pro Health Team splněna!

862 | 2 min

EuroPainClinics

Další sportovní výzvou se pro EPC Pro Health Team stalo úspěšné absolvování plaveckých závodů Vansbrosimningen – plavání ve dvou řekách na trase o délce 3 kilometry, v sobotu 6. července. Závody byly zároveň součástí prestižních závodů „Švédská klasika“.

Svého závazku se zkušení sportovci EPC Pro Health Team MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD., Miroslav Buriánek a Ing. Ján Varhol zhostili bravurně a s velkým přehledem, což potvrzuje i slušné umístění všech tří závodníků v první třetině mezi více než 6000 plavci. Náročný tříkilometrový závod na otevřené vodě zahrnoval plavání pod sedmi mosty v řekách Vanån a Västerdalälven, přičemž první dva kilometry jsou po proudu řek a poslední kilometr proti proudu řeky Västerdalälven.

Vansbrosimningen byl třetím ze čtyř povinných závodů „Švédské klasiky“, které každý účastník musí absolvovat v průběhu jednoho roku, chce-li být klasifikovaný v celkovém pořadí součtu všech čtyř závodů. S tímto závodem a již splněnými etapami Vasaloppet (únor, běžky na 80 km), Vätternrundan (červen, 300 km cyklistika), tak čeká na borce EPC Pro Health Teamu poslední etapa Lidingöloppet – terénní běh na 30 km v září.

Mezinárodní závody Vansbrosimningen jsou jednou z největších sportovních událostí ve Švédsku, která každoročně přiláká v jedenácti typech závodů na 16 000 účastníků z různých zemí světa; ať již vytrvalostních plavců, kteří usilují o pokoření svých osobních rekordů, nebo amatérských plavců, kteří chtějí poznat své sportovní limity či plavat jen tak pro radost z pohybu a pro nový zážitek. Hlavní roli zde hraje sportovní duch a nadšení všech, kteří se postaví na startovní čáru a stávají se součástí výjimečné plavecké komunity.

21. července si Ján Varhol a Róbert Rapčan otestují svoji fyzickou a mentální kapacitu na závodech série IronMan ve švýcarském Curychu, kde je čeká 3, 8 km plavání, 180 km cyklistiky a 42 km běžeckého maratónu.

Unikátní léčba bolesti