Fyzioterapie

EuroPainClinics Fyzio

Specializovaná pracoviště EuroPainClinics nabízejí možnost využití vysoce kvalifikované fyzioterapie na svých fyzio pobočkách v Hradci Králové a od října 2021 v Brně, která je součástí uceleného léčebného plánu pacienta podstupujícího neurointervenční a endoskopickou léčbu a představuje nadstandardní příležitost léčby s řadou benefitů pro jeho zdraví. Fyzioterapii mohou využít také pacienti, jimž léčba neurointervenčními a endoskopickými výkony nebyla z lékařského hlediska doporučena jako vhodný léčebný přístup. Obecně je fyzioterapie doporučována jako možnost první volby léčby všem pacientům, kteří si přejí na odstranění svojí bolesti aktivně spolupracovat.

Kde nás najdete

EuroPainClinics Fyzio Hradec Králové

Jana Černého 545/48, Hradec Králové-Věkoše
Informace a objednání na tel. 725 740 277

Fyzioterapeuti:
Mgr. Jana Slusarčuková, DiS.
Mgr. Eliška Uhlířová

EuroPainClinics Fyzio Brno

Poliklinika Viniční -1. patro, Viniční 4049/235, Brno-Židenice
Informace a objednání na tel. 792 779 556

Fyzioterapeut:
Bc. Bára Beníršková

V čem je fyzioterapie v EuroPainClinics odlišná

V EuroPainClinics pojímáme fyzioterapii především z hlediska dlouhodobé perspektivy její prospěšnosti. Primárně se snažíme vaši bolest pochopit a zabývat se její příčinou, zejména proto, že v řadě případů se příčina bolesti může nacházet na jiném místě než tam, kde se samotná bolest projevuje.

Přesným diagnostikováním příčinu bolesti identifikujeme a posuzujeme nejlepší možná řešení poruch pohybového systému. Proto je také pro námi poskytovanou fyzioterapii prvořadý pohled na funkci těla jako celku.

Proč fyzioterapii v EuroPainClinics využít

Absolvováním fyzioterapie můžete vy sami ovlivnit optimální udržení vaší fyzické kondice v průběhu celé vaší léčby – ideálně se zahájením ještě dříve než před lékařem indikovaným endoskopickým výkonem, a stejně tak v období následné rekonvalescence.

Objednejte se ještě dnes!

EuroPainClinics Fyzio Hradec Králové
Informace a objednání na tel. 725 740 277

EuroPainClinics Fyzio Brno
Informace a objednání na tel. 792 779 556

Co vás naučíme:

 • Jak bolesti zad a pohybového aparátu předcházet vlastní aktivitou, díky důslednému a pravidelnému cvičení a dodržování doporučených pokynů. Výsledkem bude získaná stabilita a správné provádění pohybu, které vám umožní žít váš život s minimálními omezeními a regulací bolesti.
 • V jednotlivých etapách fyzioterapie si osvojíte pohybové vzorce, které vám umožní nejen redukovat bolest v dlouhodobém horizontu, ale zároveň jimi předejdete i dalším chorobným změnám pohybového aparátu.
 • Pokud je vám indikován endoskopický výkon: včasným zahájením cvičení získáte hned dva benefity – cviky, které se naučíte, vedou k osvojení správných pohybových návyků, a tyto zůstávají ve vaší paměti. Jejich používáním tak sami předcházíte bolesti ještě před operací, při čemž získané návyky budete automaticky používat i po operačním výkonu.

Mějte, prosím, na paměti, že podstatou úspěšné terapie je vždy správně prováděné cvičení a dodržování správné formy pohybů. To vyžaduje, zejména v začátcích, velkou dávku trpělivosti, odolnosti a vytrvalosti.

Co vás čeká při první návštěvě

Fyzioterapii zahajuje individuální vstupní fyzioterapeutické vyšetření metodou MFK (Manuální Fyzioterapeutická Korekce).

Metoda se využívá se při akutní a chronické bolesti svalů, kloubů, páteře, při pooperačních stavech, vhodná je pro osoby s omezením pohybu i intenzivně sportujících včetně vrcholových sportů. Vhodnou léčebnou techniku zvolí fyzioterapeut dle zjištěných, diagnostikovaných a vyhodnocených dat pomocí speciálního počítačového software, který zobrazuje oslabená místa pohybového systému. Jedinečnost metody spočívá v nahlížení na kondici pacienta jako na celek. Program MFK je schopný vyhodnotit velmi rychle příčinu problému v místě vzniku.

Vyšetření zahrnuje:

 1. Odběr anamnézy a její vizuální zadání do programu MFK.
 2. Vyšetření svalů celého těla (pravé i levé strany), porovnání myokinetické aktivace proti normě a zaznamenání změn do programu MFK.
 3. Diagnostika – výsledky vyšetření jsou vyhodnoceny algoritmem podle závislostí jednotlivých tělních systémů – MFK zobrazuje projekci nervového, svalového a vnitřního systému těla, kloubní zatížení a stupně zatížení páteře.
 4. Stanovení terapie – dle příčiny bolesti vyhodnocené programem MFK zvolí fyzioterapeut vhodnou fyzioterapeutickou metodu.

Po každé ukončené terapii provádí fyzioterapeut kontrolu chybných svalů a doporučí další kontrolní návštěvu na míru vašim potřebám a vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Dle diagnostikované indikace a doporučení specialisty na miniinvazivní a endoskopickou zad zvolí váš fyzioterapeut nejoptimálnější metodu či kombinace metod s cílem úlevy od bolesti.

Fyzioterapie zahrnuje následující metody:

 • Manuální Fyzioterapeutická Korekce (MFK) PaedDr. Martiny Končalové
  • popis metody viz výše
 • Dynamická Neuromuskulární Stabilizace (metoda DNS) prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D.
  • Metoda DNS pracuje se správnými i vadnými pohybovými stereotypy, které vznikají v průběhu našeho života už od raného dětství, či nesprávným užíváním těla v denních činnostech, pohybu a sportu v pozdějším věku.
 • Akrální koaktivační terapie (metoda ACT) PhDr. Ingrid Palaščákové Špringrové, Ph.D.
  • Metoda ACT využívá vzpěru o akra – tzn. kořeny dlaní a pat. Výsledkem vzpěru je napřímení páteře. Cvičení vychází z poloh motorického vývoje dítěte.
 • Metoda Ludmily Mojžíšové
  • Léčebná metoda neplodnosti v důsledku špatného stavu pohybového systému.
 • Techniky měkkých tkání
  • Diagnostika a léčba poruch funkce měkkých tkání (kůže, podkoží, svaly, fascie), zejména tzv. trigger point (spoušťových bodů), lokálních zatvrdlin, které vyvolávají napětí a bolest, ošetření jizev.
 • Mobilizace páteře a periferních kloubů
  • Terapie při omezené pohyblivosti kloubů nebo pohybového segmentu páteře. Nejčastěji jsou mobilizovány klouby s omezeným rozsahem pohyblivosti, tzv. funkční blokádou.
 • Fyzikální terapie TR-THERAPY
  • Terapie založená na vysokofrekvenčním elektromagnetickém vlnění do požadované tkáně. Zahřáním tkáně dochází k okamžité úlevě od bolesti, uvolnění stažených svalů, zmírnění otoků apod.
 • Cvičení s velkým míčem a overballem
  • Terapie využívající všestranné využití míčů pro optimální držení pánve, vertikální držení trupu a zachování fyziologického držení páteře, aktivaci hlubokých stabilizačních svalů páteře. Využití při bolesti bederní, hrudní i krční páteře.
 • Cvičení s Flexi-barem
 • Jóga v terapii vertebrogenních poruch
 • Nordic Walking

Bližší informace k jednotlivým terapiím vám podá váš fyzioterapeut.

Jak se můžete na fyzioterapii objednat?

EuroPainClinics Fyzio Hradec Králové
Informace a objednání na tel. 725 740 277

EuroPainClinics Fyzio Brno
Informace a objednání na tel. 792 779 556

 • Fyzioterapie není hrazena ze zdravotního pojištění. Cena za 1 hodinu fyzioterapie činí 1400 Kč.

E-konzultace

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace