Perkutánní endoskopické výkony: ošetření plotének

Endoskopické výkony používané v léčbě bolesti zad patří k těm nepokročilejším v rámci progresivního oboru intervenční algeziologie (léčby bolesti). Vykonávají se pod kontrolou rentgenu a videonavigace a jednou z hlavních předností pro pacienta je zejména jejich šetrnost.

Nervový kořen utlačený v důsledku výhřezu ploténky způsobuje bolest zad se šířením do dolní končetiny, často s výpadky citlivosti až nehybností končetiny. Při pokročilém perkutánním (neboli skrze kůži vedeném) endoskopickém výkonu pod kontrolou RTG s C-ramenem a speciální endoskopické minikamery odstraňujeme vyhřezlou část ploténky speciálními kleštěmi. Ploténka je závěrem ošetřena tepelnou radiofrekvencí, která zataví zadní prstenec poškozené ploténky s cílem snížení rizika opětovného poškození a odstranění patologické nervové struktury okolo ploténky i uvnitř způsobující bolest.

V další fázi výkonu po odstranění fragmentu ploténky vstupujeme přes hiatus sacralis (přirozený otvro v kosti křížové) do předního epidurálního prostoru, kde dochází k jeho ošetření. Zde je možná okamžitá intervence v případě výskytu patologických změn (rozrušení adhezí, zbytků fragmentů ploténky, podání protizánětlivých léků).

Animační video k unikátnímu výkonu Epiduroskopicky asistované endoskopické perkutánní odstranění fragmentu meziobratlové ploténky můžete zhlédnout na našem Youtube kanále: https://www.youtube.com/watch?v=dPiGTw-fg-0


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace
Letní dovolené v EuroPainClinics a omezení provozu »