Lékařský seminář na výkon kryoablace v Bardejově

Koncem srpna se na pracovišti EuroPainClinics v Bardejově uskutečnil pod vedením MUDr. Róberta Rapčana, PhD., MBA, FIPP, medicínského ředitele EuroPainClinics, jednodenní seminář pro externí lékaře s cílem představení nejmodernějšího kryochirurgického zařízení pro miniinvazivní výkon kryoablace.

Léčebná metoda kryoablace je založena na dočasném přerušení senzorických funkcí v určitých strukturách nervové soustavy, k čemuž využívá proces analgezie – zmrazování za velmi nízké teploty až -78 °C. Celosvětově je využívána jako inovativní metoda při léčbě bolesti meziobratlových (fazetových) kloubů, genikulárního nervu (bolest kolena), velkého okcipitálního nervu (bolest hlavy), neuromu,  pánevní bolesti, bolesti SI skloubení a v řadě dalších indikací.

Seminář vedl MUDr. Róbert Rapčan pro lékaře se specializací z oborů algeziologie, radiologie, neurologie a anesteziologie z Univerzitní nemocnice L. Pasteura Košice a z Nemocnice Košice-Šaca. 

V rámci teoretické části MUDr. Rapčan představil ve svojí přednášce aktuální trendy intervenčních zákroků v algeziologii a následně možnosti širokého využití kryoablace. 

Specialisté MUDr. Róbert Rapčan a MUDr. Ľubomír Poliak poté při praktické výuce uskutečnili přímou aplikaci výkonu pod RTG a USG navigací při řešení čtyř odlišných kazuistik u čtyř pacientů.

Školení se setkalo s pozitivním zájmem přítomných specialistů, kteří projevili zájem o další prohlubující školení s cílem budoucího využívání tohoto typu výkonu na svých pracovištích. 


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace
Letní dovolené v EuroPainClinics a omezení provozu »