Lékařský seminář potvrdil zájem odborníků o problematiku intervenční léčby bolesti zad

Odborný seminář, který proběhl v pondělí 2. května 2016 v Košicích, se setkal s výrazným ohlasem u lékařské veřejnosti. Více než třicítka hostů vyslechla během přednáškového odpoledne tematické prezentace specialistů EuroPainClinics na intervenční léčbu bolesti a využila možnosti profesní diskuse.

Seminář představil s úspěchem nejnovější medicínské trendy v léčebných metodách a technikách chronické bolesti zad, jednoho z nejrozšířenějších zdravotních celospolečenských fenoménů současnosti. Hosté si s velkým zájmem vyslechli připravená odborná sdělení.

V rámci přednášky specialisty na intervenční léčbu bolesti MUDr. Roberta Rapčana, FIPP, o významu diagnostických výkonů pro přesnou identifikaci zdroje bolesti zad, se zároveň zapojili do interaktivního prověření nabyté expertizy o tématu  precizní diagnostiky. V další přednášce se o své rozsáhlé zkušenosti v oblasti pokročilých endoskopických technik podělil s lékařskými hosty mezinárodní specialista na léčbu bolesti a ortopedický chirurg Dr. Michael Hess. S více než tisíci odoperovanými „endoskopickými pacienty“ patří tento špičkový německý odborník mezi nejzkušenější endoskopické operatéry v Evropě i po celém světě. Téma Epiduroskopie, metody vedoucí k odstranění epidurálních srůstů na páteři, rozvinul ve své prezentaci intervenční specialista, anesteziolog a algeziolog MUDr. Juraj Mláka. Korporátní informace včetně mise a plánovaných aktivit EuroPainClinics v oblasti rozvoje metod léčby bolesti přiblížil hostům Mgr. Miroslav Hutka, výkonný ředitel společnosti. Závěr semináře byl věnován diskusi o odborných i praktických otázkách jednotlivých léčebných metod.

Odborný seminář naplnil úspěšně svůj cíl – oslovit odbornou veřejnost s problematikou intervenční bolesti zad. EuroPainClinics v této návaznosti připravuje další vzdělávací projekty a aktivity v širším územním rozsahu.

Seminár Košice 2016 Seminár Košice 2016 Seminár Košice 2016
Mgr. Miroslav Hutka představil činnost EuroPainClinics MUDr. Robert Rapčan, FIPP, hovořil o významu diagnostiky páteře Dr. Michael Hess se zabýval přínosy endoskopické diskektomie
Seminár Košice 2016 Seminár Košice 2016
MUDr. Jural Mláka přednesl své sdělení o metodě epiduroskopie Veliká účast potvrdil zájem odborníků o problematiku

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace