Odborný lékařský seminář v Košicích představí současné trendy v léčbě bolesti zad

Dne 2. května 2016 se v košickém hotelu Yasmin uskuteční odborný seminář „Aktuální trendy v intervenční léčbě bolesti zad“, který pořádá Spolek lékařů Bardejov s účastí předních specialistů na léčbu bolesti EuroPainClinics.

Odborný seminář představí inovativní pohledy a přístupy oboru intervenční algeziologie při rozvoji miniinvazivních a endoskopických technik jako unikátních léčebných metod. Je určen odborným a praktickým lékařům, kteří se ve své klinické praxi s problematikou chronické bolesti zad setkávají u svých pacientů.

V rámci programu jsou připraveny tři odborné tematické bloky. O významu a metodách precizní diagnostiky páteře, jejímž prostřednictvím je lokalizován a identifikován zdroj bolesti zad, pohovoří intervenční algeziolog, intenzivista a specialista na pokročilé endoskopické výkony MUDr. Robert Rapčan, FIPP.  Přínosy pokročilých spináních endoskopických výkonů prováděných na poškozených (herniovaných) meziobratlových ploténkách představí renomovaný evropský ortopedický chirurg a specialista na léčbu bolesti Dr. G. Michael Hess. Anesteziolog a intenzivista MUDr. Juraj Mláka, vedoucí specializované ambulance léčby bolesti v Košicích, se bude zabývat tématem Epiduroskopie jako unikátním léčebným výkonem, který je zaměřen na odstranění epidurální fibrózy vzniklé v důsledku syndromu FBSS (failed back surgery syndrom) v epidurálním prostoru.

Misi a činnost EuroPainClinics, odborného garanta znalostní platformy partnerských pracovišť, představí hostům výkonný ředitel společnosti Mgr. Miroslav Hutka.

Seminář je akreditován u Slovenské akreditační rady pro kontinuální medicínské vzdělávání (SACCME).

Začátek programu v 16.00 hod., vstup je volný.


Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace
Letní dovolené v EuroPainClinics a omezení provozu »