MUDr. Róbert Rapčan editorem hlavního tématu časopisu Neurologie pro praxi

1212 | 2 min

Odborný lékařský časopis Neurologie pro praxi věnuje v aktuálním vydání rozsáhlý prostor hlavnímu tématu, jímž jsou bolestivé vertebrogenní syndromy a možnosti jejich léčby. Hlavním editorem tohoto tématu byl jmenován MUDr. Róbert Rapčan, PhD., MBA, FIPP, medicínský ředitel EuroPainClinics a na autorství a spoluautorství článků se podílela řada renomovaných slovenských a českých lékařských specialistů včetně specialistů EuroPainClinics MUDr. Martina Grigera, FIPP, MUDr. Juraja Mláky, FIPP, EDRA, MUDr. Michala Matiase a MUDr. Ladislava Kočana, PhD.

Problematikou léčby bolesti zad z hlediska multidisciplinárního přístupu se ve dvou článcích zabývají autoři lékařských specializací, kterými jsou intervenční algeziologie, radiologie, neurologie, fyzioterapie a rehabilitace.

MUDr. Róbert Rapčan, PhD., MBA, FIPP, se ve svém článku zabývá komplexně problematikou vertebrogenních syndromů a dále společně s kolektivem neuromodulačními technikami při jejich řešení. MUDr. Juraj Mláka a kol. se detailně věnuje tématu perkutánních endoskopických technik – endoskopické diskektomii a epiduroskopii.

Všem autorům gratulujeme k tomuto výjimečnému počinu.

Zdroj: Neurologie pro praxi, 2019, 6. vydání
https://www.neurologiepropraxi.cz/current_issue.php