Novinky v intervenční léčbě představí lékařské workshopy ve Frankfurtu

153 | 2 min

Inovativní postupy a novinky v intervenční algeziologii přinesou dva mezinárodní lékařské hands-on workshopy, které proběhnou ve dnech 19. a 20. dubna ve Frankfurtu nad Mohanem. Vzdělávací akce pořádaná Interventional Pain Academy je podporována světovou institucí World Institut of Pain.

Pokročilé kurzy kombinující přednáškovou část a praktický výcvik na kadaverových modelech jsou určeny pro lékaře intervenční léčby bolesti, neurochirurgy, ortopedy a řady dalších specializací. Workshopy proběhnou pod odbornou garancí vědeckého výboru, který tvoří mezinárodní specialisté Dr. Sudhir Diwan, MD, DABIPP, FIPP (USA), Dr. Arun Bashkar, FIPP (UK), Dr.Ashish Shetty, MD, MBBS, FRCA, ECFMG, FFPMRCA (UK), MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD., (SK), MUDr. Michal Matias, FIPP (CZ), prof. Dr. Håkan Alfredson, PhD. (SE), a další specialisté.

Program workshopů se zaměří na intervenční diagnostiku a intervenční výkony realizované na meziobratlových ploténkách, SI kloubu a facetových kloubech pod navigací rentgenu, ultrazvuku a přístrojové novinky 7StarScope, která funguje na principu propojení ultrazvukového a endoskopického zobrazení.

V rámci evropské premiéry budou mít lékaři příležitost seznámit se s postupem inovativního výkonu denervace basivertebrálního nervu. Představena bude novinka restorativní neurostimulace ReActive 8 a využití kryotechniky při léčbě poruch Achillovy a patelární šlachy.

Více informací pro odbornou veřejnost: https://www.interventionalpainacademy.com/2024/01/10/advances-in-pain-therapy-20th/