Odborný zahraniční časopis zveřejnil článek lékařů EuroPainClinics

V rámci publikačních a vzdělávacích aktivit, které EuroPainClinics dlouhodobě realizuje a rozvíjí, představujeme aktuální publikační úspěch lékařů EuroPainClinics na mezinárodní úrovni.

„Therapeutic Possibilities in Patients with Refractory Angina Pectoris: Spinal Cord Stimulation“
MUDr. Kočan L., MUDr. Rapčan R., MUDr. Buriánek M., MUDr. Kočanová H., MUDr. Sabol F., MUDr. Čandík P., MUDr. Vašková J.

Americký odborný časopis Herald Scholarly Open Access Journals/ Journal of Emergency Medicine Trauma and Surgical Care zveřejnil ve svém posledním vydání odborný článek na téma terapeutických možností při léčbě refrakterní anginy pectoris (RAP) s využitím neurostimulační techniky Spinal Cord Stimulation (SCS). Článek předkládá výsledky výzkumu, který objasňuje mechanismus a účinky SCS a prokazuje pozitivní vliv této terapie na toleranci ischemie myokardu, rezervy v prokrvení myokardu a vazomotorické endotelové funkce při refrakterní angině pectoris.

MUDr. Ladislav Kočan, Ph.D., jeden z hlavních autorů, v návaznosti na publikovaný článek doplňuje: „Chronická refraktérna angína pectoris je klinická diagnóza založená na prítomnosti stabilnej anginy pectoris vyvolanej ischémiou myokardu v dôsledku pokročilého koronárneho ochorenia. Pri jej liečbe sa využívajú viaceré techniky, pri ktorých dôležitým prvkom je modulácia bolesti. Jedným z najúčinnejších terapeutických postupov zmiernenia anginóznej bolesti je zavedenie miešneho stimulátora s následnou SCS. Metaanalýza randomizovaných štúdií sledujúcich danú problematiku priniesla pozitívny výsledok pre využitie SCS pri refratornej angíne pectoris. Hodnotenie prínosu tejto metodiky pre danú skupinu pacientov stále ešte vyžaduje prípravu ďalších klinických štúdií s väčšími súbormi pacientov.”

Odborný článek čtěte zde:

Zdroj:http://www.heraldopenaccess.us/fulltext/Emergency-Medicine-Trauma-&-Surgical-Care/Therapeutic-Possibilities-in-Patients-with-Refractory-Angina-Pectoris-Spinal-Cord-Stimulation.pdf

 

Sdílet tento článek přátelům

Máte zájem o vstupní vyšetření na našich pracovištích? Využijte pohodlný systém E-konzultace!

Bolest zad zasahuje do všech stránek života – s návštěvou odborníka je proto dobré neváhat! Pokud je příčina bolesti dostatečně brzy a správně diagnostikována, včasné zahájení léčby znamená jednoznačně efektivnější a trvalejší výsledek. Umožňuje rychlejší zotavení při prvních vážnějších projevech a může vést k oddálení případného návratu potíží v pozdějším období. Odešlete vyplněný formulář E-konzultace a my vás budeme v co nejkratším čase telefonicky kontaktovat nazpět.

Bezplatná E-konzultace